Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne

pixabay/murovas2016

Mężczyzna dotkliwie pogryziony przez psa. Osłaniał wnuczkę własnym ciałem

10 Września 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

58-latek został pogryziony przez psa. Jak wynika z relacji świadków zdarzenia, zwierzę rzuciło się na niego, gdy osłaniał przed atakiem swoją kilkuletnią wnuczkę. Dopiero właściciel zdołał odciągnąć agresywnego czworonoga.

Dramatyczny incydent rozegrał się w środę po południu na terenie miasteczka ruchu drogowego, na błoniach nad Wisłą w Tarnobrzegu. Czytelniczka portalu "Echodnia", będąca świadkiem zdarzenia, opisała okoliczności ataku drogą mailową.

Dziadek ryzykował własnym życiem dla wnuczki

Jak wynika z relacji świadków, na terenie miasteczka przebywało kilkoro dorosłych z dziećmi. Pewna para seniorów spokojnie spacerowała, obserwując dwójkę wnucząt. W pewnym momencie 4-letnia wnuczka jeżdżąca na rowerku z bocznymi kółkami zaczęła wołać dziadka o pomoc.

- Dziewczynka była na skraju "miasteczka" za przejazdem kolejowym. Dziadek spokojnie ruszył w jej kierunku. Nagle rozdrażniony jej nawoływaniem pies - bez smyczy i bez kagańca - rzucił się w jej kierunku. Usłyszałam tylko przerażony krzyk dziecka i zobaczyłam jej dziadka biegnącego w tamtą stronę - napisała wstrząśnięta kobieta w liście.

58-letni mężczyzna stanął na drodze rozpędzonego psa, zasłaniając dziecko własnym ciałem. Rozwścieczony pies kilka razy ugryzł mężczyznę. Poszkodowany doznał krwawiących ran szarpanych ręki oraz szyi.

- Tuż za psem dobiegł właściciel, który zdołał odciągnąć swojego psa. Na miejsce została wezwana policja i pogotowie. Właściciel tłumaczył się, że pies zawsze był łagodny - podsumowuje czytelniczka.

BeFunky-collage - 2021-07-18T110034.677

Szczeniaczek podkrada się do kota w niezwykły sposób. Nagranie bije rekordy popularności

CZYTAJ DALEJ

Wszystkiemu winne spuszczanie psów ze smyczy?

W liście od czytelniczki zwrócono uwagę na problem notorycznego spuszczania psów ze smyczy na nadwiślanych terenach. Kobieta zaznacza, że tamtejsze place zabaw i miasteczko ruchu drogowego jest częstym miejscem rekreacji najmłodszych, dlatego patrole policyjne powinny upominać właścicieli czworonogów o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak informuje podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu, właściciel przyjechał ze swoim psem w rejon ogrodów działkowych. W pewnym momencie powietrze przeszył krzyk płaczącego dziecka, które prawdopodobnie się przewróciło.

Niepokojące odgłosy sprowokowały spaniela do niespodziewanego zachowania. Zwierzę wyskoczyło przez otwarte drzwi samochodu i rzuciło się biegiem w kierunku dziewczynki, co tłumaczy, dlaczego nie miał smyczy oraz kagańca. Kiedy na jego drodze stanął mężczyzna, pies instynktownie rzucił się na niego.

Jak dodaje rzecznik tarnobrzeskiej policji, 58-latek został odwieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Po wykonaniu niezbędnego zabiegu został wypisany do domu.

Policja potwierdziła, że właściciel spaniela został ukarany mandatem, ponieważ nie zachował środków ostrożności dotyczących przetrzymywania psa. Wkrótce po zdarzeniu dostarczył na komendę zaświadczenie o aktualnym szczepieniu zwierzęcia przeciwko wściekliźnie.

Źródło: echodnia.pl, nowiny24.pl

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >