Matylda Damięcka
Źródło: instagram.com/thegirlwhofellonearth/

Matylda Damięcka ostro o strzelaniu w Sylwestra. Internauci od razu odpowiedzieli

1 Stycznia 2021

Matylda Damięcka od dawna na swoim profilu komentuje bieżące wydarzenia za pomocą wykonanych przez siebie grafik. Tym razem aktorka pokusiła się o krótką wypowiedź na temat puszczania fajerwerków w Sylwestra, co jednak nie wszystkim obserwującym przypadło do gustu.

Instagram Matyldy Damięckiej pełen jest ironicznych ilustracji, które dobitnie podsumowują bieżące wydarzenia w Polsce i na świecie. Tym razem obrazek udostępniony przez aktorkę dotyczył strzelania w Sylwestra, szeroko krytykowanego, a mimo to wciąż praktykowanego. Okazało się, że fani Damięckiej są podzieleni, jeśli chodzi o tę kwestię.

Matylda Damięcka krytykuje fajerwerki

Co roku coraz więcej znanych twarzy włącza się w kolejne akcje społeczne, mające zwiększać świadomość ludzi w kwestii ochrony zwierząt. Matylda Damięcka pokusiła się o rysunkowy komentarz, dość dobitnie wyrażający, co myśli o fajerwerkach w Sylwestra.

Rysunek przedstawiający pośladki, a między nimi petardę z odpalonym lontem doskonale obrazuje zdanie aktorki o tej tradycji. Opatrzyła ilustrację podpisem: Te petardy to sobie możecie wsadzić w ogon!.

I choć grafika udostępniona niecałą dobę temu zebrała już prawie 8.5 tysiąca polubień, to nie wszyscy zgadzają się z promowanym na niej hasłem. Jak się okazało, wiele osób uważa, że problem jest wyssany z palca.

- Zajmijcie się cały rok dbaniem o zwierzęta, a nie raz w roku jak się zrobi modny hasztag na insta. Zajadacie się mięchem cały rok, pijecie litrami mleko czy nosicie skórzane buty. Nie dajmy się zwariować jedną nocą w roku.

- Oj już bez przesady.

- Niedługo to problemem będzie, że oddychamy, wyluzuj trochę, bo ileż można tylko negatywne posty czytać?

Tragiczny bilans sylwestra. Tysiące martwych ptaków spadły z nieba, ulice Rzymu przypominają pobojowiskoTragiczny bilans sylwestra. Tysiące martwych ptaków spadły z nieba, ulice Rzymu przypominają pobojowiskoCzytaj dalej

Internauci odpowiedzieli aktorce

Te niezbyt empatyczne wypowiedzi pod ilustracją zostały szybko odparte przez przeciwników fajerwerków. Wiele osób wdało się w żywą dyskusję pod postem aktorki, a kilka z nich postanowiło do fanów sylwestrowej rozrywki dotrzeć za pomocą innych argumentów:

- A jeśli nie dla zwierząt, bo przecież ludzie są podobno ważniejsi - to właśnie dla ludzi, tych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, fobiami, traumami, starszych, hiperwrażliwych. Robienie huku to naprawdę prymitywna rozrywka, o ile w ogóle rozrywką można to nazwać.

Sama Matylda Damięcka nie odpowiadała na komentarze pod postem.

Zobacz grafikę:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: plotek.pl

Następny artykuł