Makabryczne odkrycie w sypialni. Kobieta znalazła kilkanaście węży pod własnym łóżkiem
Pewna kobieta w stanie Georgia dokonała makabrycznego odkrycia we własnej sypialni. Amerykanka doznała szoku, kiedy zobaczyła na dywanie kilkanaście małych węży oraz ich matkę. Zagadką pozostaje, w jaki sposób zwierzę przedostało się do jej lokalu. Jeśli opowieści o gadach wyłaniających się z ciemnych zakamarków czy wślizgujących się do samochodów i mieszkań wywołują u Ciebie silną reakcję stresową, tylko wyobraź sobie, co przeżyła pewna mieszkanka stanu Georgia, gdy ujrzała pod łóżkiem nie jednego, a 18 węży.
Węże pod łóżkiem
Mieszkanka południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych szykowała się do snu, kiedy jej uwagę przykuło ciemny kształt na dywanie przypominający kłębek. Początkowo myślała, że to kępką włosów, ale gdy przyjrzała mu się z bliska, oblał ją zimny pot.
- Zanim położyłam się spać, zauważyłam na ziemi coś, co wyglądało na kępkę kłaków. Sięgnęłam po to, ale to się poruszyło. Wtedy poszłam po mojego męża - powiedziała w wywiadzie Trish Wilcher.
- Wywróciłam sypialnie do góry nogami... i znalazłam 17 małych węży i ich mamę. Na końcu ulicy sprzątnęli skrawek ziemi, który od pewnego czasu już zarastał... okazało się, że nasz dom stał się miejscem ich lęgu! - zrelacjonowała poruszona kobieta.
Małżeństwo chwyciło za grabie i przy ich pomocy umieścili węże wraz z ich matką do lnianej torby, a następnie wypuścili je na wolność. Trish Wilcher przyznała, że tamtej nocy nie zmrużyła oka i żartobliwie dodała, że przyda jej się wizyta u kardiologa.
Nazajutrz Trish i jej mąż poprosili o interwencję profesjonalnego łapacza węży, który upewnił się, że wszystkie stworzenia zniknęły z ich domu. Okazało się, że w sypialni wykluły się pończoszniki, znany również jako ogrodowiec zwyczajny. Przedstawiciele podrodziny zaskrońcowatych na szczęście nie byli jadowici i bezpiecznie wróciły tam, gdzie ich miejsce.
Wąż nie taki straszny
Wielu z nas boi się węży i nie ma w tym nic zaskakującego. Wystarczy przeanalizować mity z różnych stron świata - niechęć do tych stworzeń jest powszechnym zjawiskiem, gdyż zazwyczaj są one przedstawiano jako uosobienia zła, niebezpieczeństwa i złośliwości.
Co więcej, zdaniem naukowców strach przed wężami często ma swoje korzenie w ewolucji gatunku ludzkiego. Gdy napotykamy węża w lesie, z reguły instynktownie zamieramy w bezruchu, obawiając się ugryzienia. Oczywiście nie znaczy to, że zwierzęta chcą nas skrzywdzić, większość ucieka się do ataku człowieka tylko, gdy poczuje się zagrożona.
Czy zatem węże nadają się na domowych pieszczochów? I tak i nie, a wszystko zależy od tego, kto zostaje ich opiekunem. Wąż coraz częściej awansuje do roli pupila, kiedy towarzystwo psa, kota, kanarka czy złotej rybki nam nie wystarcza, ale zanim zdecydujemy się na zakup łuskowatego przyjaciela, naszym obowiązkiem jest posiadanie fachowej wiedzy w zakresie opieki nad tymi stworzeniami i odpowiedniego wyposażenia terrarium.
Źródło: facebook/Trish Wilcher
Dołącz do nas
Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami
Nagły zwrot akcji ws. transportu zwierząt z Ukrainy. Stał się cud, "Przedarli się"
Kot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka. Jego reakcja wzruszy każdego
Gołąb i chihuahua stali się nierozłączni. Ale ich przyjaźń skończyła się przedwcześnie