Swiatzwierzat.pl
szop pracz

tiktok/tows_and_tails

Magia świąt inna niż dotąd. Osierocony szop pracz dostał swój pierwszy prezent pod choinkę

6 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Poznajcie Crystal - samicę szopa pracza, który wychował się w warunkach domowych. Maluch stracił mamę tuż po narodzinach, lecz na szczęście trafił pod opiekę rodziny, która odmieniła jego los. Zakochani w nim bez pamięci właściciele nagrali, jak zareagował na swój pierwszy prezent pod choinkę.

Mimo, iż hodowla szopa pracza w warunkach domowych jest absolutnie niezalecana, to osobniki, które trafiają do adopcji to zazwyczaj te, które zostały odłowione z lasów z powodu choroby lub sieroctwa. Samiczka o imieniu Crystal jest jednym z wyjątkowych przypadków. Zwierzę zamieszkało wraz z ludzką rodziną na skutek utraty matki.

Osierocony szop pracz dostał znalazł pod choinką prezent

Wszyscy miłośnicy zwierzaków zazwyczaj dbają o to, aby pod choinką wraz z prezentami dla najbliższych znalazł się upominek także dla ich ukochanego pupila. Innego scenariusza nie wyobrażali sobie także ci ludzie, którzy zajęli się szopem, który stracił swoją mamę tuż po narodzinach. Choć do tej pory życie nie oszczędzało tego osieroconego stworzenia, w końcu nadszedł czas, by przeżyło swój najlepszy okres.

Reakcję zwierzaka na prezenty, które czekały na niego pod świątecznym drzewkiem, nagrali i zamieścili w sieci. Mina zwierzaka już na samym początku jest rozbrajająca.

Crystal grzecznie siedzi w tematycznym ubranku i czeka, aż opiekunka podsunie mu pod pyszczek przygotowany dla niej pakunek. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku pupilka musiała być wyjątkowo grzeczny, ponieważ na jednym prezencie się nie skończyło.

szop

W ozdobnych papierach znajdują się zabawki i gryzaki dla dzieci, które doskonale sprawdzą się także w łapkach i ząbkach uroczego szopa pracza. To bez dwóch zdań najlepsze święta w jego życiu!

@tows_and_tails

Crystal’s first Christmas morning! 🎄❤️

♬ original sound - tows_and_tails
Po śmierci psów poprosił sklep o zwrot pieniędzy za karmę

Właściciel prosi o zwrot pieniędzy, gdy psy umierają przed dostarczeniem karmy. Taką otrzymał odpowiedź

CZYTAJ DALEJ

Szop pracz gwiazdą Internetu

Okazuje się, że to nie pierwszy filmik zamieszczony w sieci, którego gwiazdą jest kuzyn ostronosa. Na niektórych z nich widzimy, że jego opiekunowie traktują go jako najmłodszego członka rodziny. Zwierzak jeździ na spacery w wózku dla dzieci, jest otulany kołderką do snu i zabierany na obiady do "dziadków".

Słodka Crystal ma smutne doświadczenia z przeszłości. Nie dość, że została sierotką, to kiedy miała kilka miesięcy w wyniku choroby doznała paraliżu i nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. Jednak jesteśmy przekonani, że u tak kochających i troskliwych opiekunów niczego jej nie brakuje. Miała prawdziwe szczęście, że trafiła do ich domu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: facebook/The Dodo; tiktok/tows_and_tails

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >