Leśnicy pokazali niezwykłe zdjęcie. "Latający" jeleń robi wrażenie
Leśnicy z Nadleśnictwa Wałbrzych udostępnili fotografie dokumentujące wyjątkowe zjawisko. W mediach społecznościowych sprawę skomentowali następująco - "Mamy dowód na latające jelenie". Nie pozostaje nic innego, jak uważać na głowę podczas spaceru w lesie.
Nadleśnictwo z Wałbrzycha na swoim facebookowym profilu pochwaliło się niespotykanym widokiem, które zarejestrował jeden z turystów wędrujący po tamtych terenach. Aby w nie uwierzyć, trzeba zobaczyć je na własne oczy.
Leśnicy pokazali niezwykłe zdjęcie
Leśnicy opublikowali niesamowite zdjęcie, prezentujące możliwości dzikich zwierząt, będące jednocześnie ważną przestrogą dla kierowców, którzy powinni zachowywać szczególną ostrożność, gdy wjeżdżają do lasu. Do załączonych fotografii dodano żartobliwy podpis, co wywołało jeszcze większe zainteresowanie wśród internautów.
-Mamy dowód na latające jelenie! W Górach Sowich zarejestrował go jeden z naszych czytelników i na dowód przesłał zdjęcia! – czytamy w opisie do opublikowanych zdjęć.
Co prawda, jelenie w dolnośląskich lasach nie są zjawiskiem niespotykanym, ponieważ naturalnie zamieszkują te tereny, aczkolwiek zdjęcie, które wykonał pan Rafał Ossowski może wzbudzić zachwyt. Leśnicy w dalszej części postu wyjaśnili również, że zwierzęta te są naprawdę wyśmienitymi skoczkami w dal.
- A tak na poważnie, to jeleniowate, mimo swoich rozmiarów, potrafią całkiem nieźle skakać, zarówno wzwyż jak i w dal – czytamy w poście Nadleśnictwa Wałbrzych.
To nie koniec okresu godowego jeleniowatych
Jeleń szlachetny to zwierzę, którego przedstawiciele zamieszkują nie tylko znaczną część Europy, ale także Azję i północną Afrykę. Introdukowano go również do Ameryki Południowej, Australii i Nowej Zelandii. Jego okres godowy nazywany rykowiskiem rozpoczyna się w połowie września i trwa zazwyczaj przez 3-4 tygodnie.
Mimo, że rykowisko jeleni dobiega już końca, to w połowie października rozpoczyna się okres godowy danieli nazywany bekowiskiem . To trzeci co do wielkości przedstawiciel gatunku jeleniowatych żyjący w polskich lasach. Jego zaloty trwają około 4 tygodni.
Podczas okresu godowego samice danieli oddają w jedno miejsce mocz. Nazywa się je dołkiem rujowym, ponieważ to w tym miejscu dochodzi do krycia. Byki walczą o względy łań, a swoje wybranki starają się chronić przed innymi przedstawicielami tej samej płci. Ich walki potrafią być naprawdę zacięte , lecz ze względu na ukształtowanie poroża rzadziej kończą się tragicznie niż w przypadku jeleni.
Dołącz do nas
Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!
-
Żadne operacje plastyczne, jest lepszy sposób. 60-latka może wyglądać na 35 lat
-
Weterynarz myślał, że nikt go nie widzi. Na filmie widać, jak traktuje zwierzęta
źródło: gazetawroclawska.pl; facebook/Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe