Łabędź Otello kolejną ofiarą postrzałów z wiatrówki. „Nowy niechlubny rekord bestialstwa"
Otello, niegdyś symbol piękna i elegancji, dziś znalazł się na skraju śmierci. Pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu obarczają winą za jego stan amatorów strzelania z wiatrówki.
- Nieczłowiek ma broń. Nieczłowiek ma cel. Nieczłowiek kocha zabijać - odnoszą się do niedawnego incydentu pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu i we wpisie na Facebooku przybliżają okoliczności ataku na biedne zwierzę.
Dla zabawy wpakował dwie kule w łabędzia
W obronie Otello stanęła Ochotnicza Straż Pożarna z miejscowości Chotylub, która udzieliła pomocy postrzelonemu ptakowi i przetransportowała go do ośrodka. Gdyby nie oni, los Otello byłby już przypieczętowany.
Badania przeprowadzone w placówce nie pozostawiły żadnych wątpliwości - łabędź stał się żywym celem w okrutnej zabawie człowieka. Sprawca uzbrojony w wiatrówkę działał z zamiarem zabicia zwierzęcia.
W jego organizmie utkwiły aż dwie śrutowe kule, które uniemożliwiają mu latanie. W dodatku doznał uszkodzenia organów wewnętrznych.
Na szczęście Otello przeżył i chce wygrać walkę. Musi przejść zabieg oraz płukanie żołądka, zaś następnym etapem będzie leczenie. Lekarze nie są jednak dobrej myśli. Informują, że ranny ptak ma fatalne wyniki i pilnie potrzebuje wsparcia. W tym celu uruchomiono zbiórkę, która pozwoli ocalić jego życia. Link do niej znajduje się tutaj.
Ofiarami strzelających padają nie tylko dzikie zwierzęta
Jak zaznaczono we wpisie, ataki na zwierzęta z użyciem nielicencjonowanej broni co roku biją nowy niechlubny rekord bestialstwa. Źródła tego problemu można upatrywać się m.in. w łatwej dostępności tzw. "wiatrówek", które przez wiele osób traktowane są niczym niegroźne "zabawki".
Wiatrówka to popularne określenie karabinu lub pistoletu pneumatycznego, działającego na sprzężone powietrze. Rynek militarny oferuje ogromny wybór uzbrojenia w stosunkowo niskich cenach, kusząc potencjalnych kupców brakiem obowiązku posiadania pozwolenia czy rejestracji broni. W konsekwencji wiatrówkę może nabyć niemal każdy powyżej 18. roku życia.
Warto jednak nie zapominać, że pomysłowość oprawców zwierząt nie zna granic a na tak nieodpowiedzialnym podejściu do wydawania broni cierpią niewinne zwierzęta. W przeszłości wielokrotnie informowaliśmy o przypadkach, gdy sadyści uzbrojeni w wiatrówki postanowili urządzić sobie strzelnicę na świeżym powietrzu. Żywymi celami stają się ptaki, psy oraz wolno żyjące koty, które w oczach sprawców stają się łatwymi do wytępienia szkodnikami.
Czy ten ohydny proceder w końcu dobiegnie końca? Czy cierpienie, jakiego doznał Otello, nie dotknie kolejnego stworzenia? Niestety, na obecną chwilę nic nie zapowiada wprowadzenia koniecznych zmian w polskim prawie.
Zobacz zdjęcia i nagranie:
Dołącz do nas
Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!
-
Tragiczne doniesienia ze Słowacji. Znaleziono rozszarpane ciało mężczyzny, padł ofiarą niedźwiedzia
-
Zjawiskowy czarny jaguar uczy się pływać na basenie. Wideo obejrzano ponad 20 mln razy