Swiatzwierzat.pl
Dzik spotkany podczas spaceru

youtube/Czeeść, tu Bartłomień

Kraków. Wyszła na poranny spacer z psem. Pogonił ją dzik

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Szokujące sceny na jednym z krakowskich osiedli. Kobieta spacerująca z psem musiała rzucić się do ucieczki, kiedy na jej drodze stanął wyraźnie rozgniewany dzik. Poranna przechadzka szybko zmieniła się w zaciekłą gonitwę. Całe dramatyczne zajście zostało

Tego poranka mieszkanka Krakowa z pewnością nie zapomni na długo. Podczas przechadzki łąkami w pobliżu ulic Zdunów i Obozowej nagle została zaatakowana przez dzika. Rozjuszone zwierzę nie czekało ani chwili i od razu ruszyło pędem w jej stronę, a przerażona kobieta wraz z niewielkim psem musiała ratować się ucieczką.

Dzik zaczął gonić kobietę, która wybrała się na spacer

Film zatytułowany "Wymarzony jogging z dzikiem" został pierwotnie opublikowany na facebookowej grupie “Borek Fałęcki”. Widzimy na nim, że na drodze spacerującej z małym psem kobiety stanął dzik. Wstrząśnięta tym spotkaniem właścicielka czworonoga instynktownie zaczyna uciekać, a zwierzę ją goni.

- Pani z filmiku chyba pobiła swój rekord na 60 metrów - napisał autor filmiku. 

Rzeczywiście, tempo pościgu można ocenić na zaskakująco dobre, jednak będąc na miejscu tej pani, prawdopodobnie każdy zachowałby się podobnie i biegłby, ile sił w nogach. Na szczęście po kilku sekundach zwierzę odpuściło i samo uciekło w przeciwną stronę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Dzik jest dziki, dzik jest zły?

Mieszkance Krakowa oraz jej czworonożnemu przyjacielowi nic się nie stało, choć sytuacja wyglądała groźnie. Nie można jednak zapominać o tym, że przebywanie dzikich zwierząt na terenach zamieszkałych przez ludzi, w szczególności na terenach miejskich, wiąże się z potencjalnym niebezpieczeństwem. 

O spotkanie z dzikiem nawet w środku dnia nie trudno, głównie dlatego, iż ich obecność w miastach nie jest już rzadkością. Mieszkańcy lasów coraz częściej zbliżają się do ludzkich domostw w poszukiwaniu pożywienia, co rodzi wiele problemów zarówno dla ludzi, jak i dzików. Próbą zapanowania nad "dzikim problemem" jest umieszczenie na Ruczaju pułapek na zwierzęta. Jak donosi portal krknews.pl, wpadło w nie już kilku nieproszonych gości, co pokazuje, że ustawienie kolejnych klatki w innych lokalizacjach może z czasem stać się koniecznością. 

- Budujemy się na terenach, które były siedliskami naturalnymi innych istot żywych... musimy nauczyć się współżyć z naturą - napisał w komentarzu jeden z internautów.

Zobacz nagranie:

Podobne artykuły

Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Inne zwierzęta

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Zdjęcia martwej sarny błyskawicznie obiegły internet

Czytaj więcej >
FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >