Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Koty nagrane przez ukrytą kamerę. Właściciel dowiedział się, co wyprawiają w nocy. Nie był zadowolony
Paulina Talarska
Paulina Talarska 04.02.2020 10:08

Koty nagrane przez ukrytą kamerę. Właściciel dowiedział się, co wyprawiają w nocy. Nie był zadowolony

koty
Fot.instagram.com

Koty uwielbiają harcować, skakać i bawić się, szczególnie ze swoimi kocimi kolegami. Są niesamowicie zwinne, skoczne i giętkie — potrafią wejść na wysokie półki, a nawet na żyrandol. Właściciele trzech kotów wyjechali i zostawili swoje zwierzęta same w domu na noc. Wszystko nagrała ukryta kamera.

Zamontowali sprzęt monitorujący, aby mieć pod kontrolą dom, który zostawili bez opieki i aby wiedzieć, co robią ich koty. Na nagraniu wideo widać koty, a właściciele nie są dumni z ich zachowania. Po powrocie na pewno rozmówili się ze swoimi pupilami.

Koty zostały same w domu

Podczas nieobecności właścicieli kotów, trzy zwierzaki bawiły się świetnie. Kamera zarejestrowała ich nocne harce i to jak polują na siebie. Skaczą po całym domu, ganiając się i bawiąc. Właściciele na pewno nie byli zachwyceni — gdyby coś zrzuciły na siebie, mogłoby się im coś stać i nikt nie mógłby im pomóc.

Koty pozwalały sobie na dużo podczas nieobecności właścicieli i widać, że nie rozpaczały nad swoją samotnością. Były zadowolone z tego, że mogą robić, co chcą.

Czy koty śpią w nocy?

Koty zazwyczaj nie śpią przez całą noc. Po swoich dzikich przodkach odziedziczyły takie zachowania jak aktywność po zmroku. Dzikie koty zazwyczaj polują w porze nocnej, dlatego też koty domowe nie śpią przez całą noc. Co zrobić, jeśli Twój kot nie chce spać w nocy? Przede wszystkim, zapewnić mu sporo ruchu w trakcie dnia, nie ma się co dziwić, że kot chce się bawić w nocy, ponieważ wyspał się, jak byliśmy w pracy.

Warto zapewnić kotu w nocy dostęp do zabawek interaktywnych, które zajmą jego czas, stworzyć punkt widokowy np. na parapecie, aby mógł zająć się oglądaniem przechodniów i ptaków za oknem lub dobrać mu kolegę w postaci kolejnego kota.

Zobacz zdjęcia i wideo:

koty

Źródło: instagram.com, koty.pl, apetete.pl