Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kotka zachwyca plamką w kształcie serca. Potrafi rozkochać w sobie każdego
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 23.09.2020 02:00

Kotka zachwyca plamką w kształcie serca. Potrafi rozkochać w sobie każdego

Kotek może się pochwalić łatką w niezwykłym kształcie
instagram/ikura_0711

Kotka o biało-czarnym futerku ozdobionym wielokształtnymi plamkami przyszła na świat na mroźnej wyspie Hokkaido w północnej części Japonii. Jej właścicielami stali się państwo Kouraba - Sachiko i Sachio, którzy nazwali ją Ikura, co w języku japońskim oznacza "ikra łososia". Nietypowy wybór imienia odnosi się do ulubionej potrawy zwierzaka, którą zajadała się już od pierwszych dni swojego życia. Jednakże, nie trzeba było czekać długo, żeby jej imię poznały także tysiące osób z najdalszych zakątków świata. Wszystko za sprawą konta zwierzaka na Instagramie, które zdobyło wielką popularność dzięki charakterystycznej plamce na grzbiecie.

Kotka ma łatkę w uroczym kształcie

Kotka o imieniu Ikura w tym roku skończyła 3 lata, jednak po dziś dzień zachowała niewinny wygląd i łagodne usposobienie. Wciąż pląsa po mieszkaniu niczym mały kotek i z chęcią wygina się w niespotykane kształty. Wybryki japońskiego kotka można obserwować za pośrednictwem mediów społecznościowych, z czego skorzystało już ponad pół tysiąca osób. Jak wspomina opiekunka pupila - Sachiko, gdy wraz z mężem zobaczyli ją po raz pierwszy na oczy, w mig zapałali do niej wielką miłością. Trudno im się dziwić, ma przesłodki pyszczek, mięciutkie futerko i wielkie oczka. To jednak nie wszystkie atuty wyglądu, jakimi może się pochwalić. Kocia celebrytka zawdzięcza sławę unikalnej łatce na swoim ciele, która znajduje się tuż nad jej ogonkiem. To nie mógł być przypadek, że akurat ułożyła się w ten kształt! 

Mała Ikura urodziła się z czarną plamką na samym środku grzbietu, która układa się w kształt serduszka. Nic dziwnego, że jest urodzonym słodziakiem, który potrafi stopić serca tysięcy osób - taki los był jej po prostu pisany! Charakterystyczna plamka w kształcie serca jest jej znakiem rozpoznawczym, który przecież nie pojawia się zwykle na ciałach czworonożnych przyjaciół. Właścicielka Ikury postanowiła zrobić swojej kotce przyjemność i pokazać jej, że nie jest jedyny zwierzakiem, który został obdarzony unikatowym umaszczeniem. W tym celu kupiła dwie maskotki przypominające kotki, które również mają plamki w tym samym miejscu, co jej pupilka i ustawiła je tuż obok Ikury. Efekt? Można się dosłownie rozpłynąć! 

Taki zjawiskowy kotek to rzeczywiście coś wspaniałego dla właścicieli.. Państwo Kouraba mają ogromne szczęście, że mogą codziennie wpatrywać się w swojego pupila na żywo i uśmiechać się na widok serduszka na jej plecach. A czy Wasze czworonogi mają umaszczenie jedyne w swoim rodzaju?

źródło: metro.co.uk