kotka w kościele
Źródło: instagram.com/doorkins_magnificat/

Kotka przez 12 lat mieszkała w kościele. Po jej śmierci odprawiono wyjątkową ceremonię

19 Listopada 2020

Kotka o dumnie brzmiącym imieniu Doorkins Magnificat do pewnego londyńskiego kościoła przybłąkała się prawie 12 lat temu. Coś pokierowało ją do katedry i tak swobodnie się tam poczuła, że postanowiła zostać na dłużej. Tak stała się symbolem Southwark Cathedral w Londynie na długie lata!

Niestety, kotka zmarła pod koniec września tego roku. Traktowana przez wiernych i duchownych jak część wspólnoty odeszła z powodu zawału. Od prawie 12 lat kręciła się po kościele, a w zeszłym roku z powodu podupadającego zdrowia, zagrzała na stałe miejsce u jednego z kościelnych. Związana z katedrą do końca życia, została pożegnana przez wspólnotę w wyjątkowy sposób.

Michał Wiśniewski nawet dla psa wybrał niespotykane imię. Wybór może zdziwićMichał Wiśniewski nawet dla psa wybrał niespotykane imię. Wybór może zdziwićCzytaj dalej

Kotka mieszkała w kościele

Zwierzak odszedł 30 września, ku rozpaczy wszystkich osób blisko związanych z kościołem. Stała się swoistym symbolem katedry, gdzie traktowano ją niemal jak członka rodziny, Kotka wybrała to miejsce na swój dom w święta 12 lat temu, nic więc dziwnego, ze wierni i duchowni się z nią związali.

Kiedy kotka zmarła, przygotowano dla niej specjalną ceremonię pożegnalną. Nabożeństwo żałobne wygłoszone przez jednego z duchownych było transmitowane w sieci. Pojawiły się też poematy, rysunki i inne dowody przywiązania wiernych do Doorkins Magnificat. Oddano jej hołd w naprawdę piękny sposób!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiemy, jak czuje się szczeniak, który konał na środku drogi. Niestety, 200 metrów dalej rozegrała się kolejna tragedia
2. Ma 82 lata i trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Zachwyca ludzi na całym świecie, jest wideo
3. Golden retriever jest geniuszem zbrodni. Oszukał swojego pana i zatuszował dowody

Wyjątkowe pożegnanie kotki

- Społeczność wokół katedry Southwark jest głęboko zasmucona śmiercią Doorkins. Jak wiele osób przed nią, trafiła do nas, została przyjęta i uczyniła nas swoją rodziną, a to miejsce swoim domem. Przyniosła wiele przyjemności i radości swoim licznym fanom i naśladowcom. Poznała Jej Królewską Mość i była obecna na większej liczbie nabożeństw niż większość z nas. Została sfotografowana przez tysiące ludzi i napisano o niej książkę. Była dla nas błogosławieństwem na wiele sposobów. Będziemy za nią tęsknić - ogłosił Wielebny Andrew Nunn na stronie poświęconej kotce.

Kotka była prawdziwą legendą. W 2017 roku powstała dedykowana jej książka dla dzieci, a podczas mszy często można było zauważyć, jak Doorkins przechadza się po ołtarzu, siada na fotelu pastora albo drzemie. W 2019 roku z powodu coraz większych problemów ze zdrowiem kotka zamieszkała na stałe z jednym z kościelnych. Zmarła w jego ramionach, kiedy dostała nagłego zawału. Społeczność zebrana wokół katedry nigdy jednak jej nie zapomni!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Spaniel ma już 2 lata, ale wygląda jak malutki szczeniaczek. Jest naprawdę wyjątkowy, więcej nie urośnieSpaniel ma już 2 lata, ale wygląda jak malutki szczeniaczek. Jest naprawdę wyjątkowy, więcej nie urośnieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Rząd wyda ponad 125 mln złotych na jedną firmę. Wszystko przez zakaz lotów
  3. Tak żyje Świerzyński. Własna stadnina, dorożki na każdą okazję i wielki jacht. Wypożyczenie bryczki do ślubu kosztuje krocie
  4. Roczna dziewczynka przytula się do gigantycznego bernardyna. Reakcja psa bezcenna
  5. Samotny owczarek niemiecki odwiedził komisariat. Przyszedł zgłosić własne zaginięcie
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Bill Gates nie zamierzał dłużej milczeć. Powiedział, co może zdarzyć się już za kilka miesięcy

źródło: źródło: cathedral.southwark.anglican.org, wprost.pl

Następny artykuł