Swiatzwierzat.pl
kotka w kościele

instagram.com/doorkins_magnificat/

Kotka przez 12 lat mieszkała w kościele. Po jej śmierci odprawiono wyjątkową ceremonię

19 Listopada 2020

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Kotka o dumnie brzmiącym imieniu Doorkins Magnificat do pewnego londyńskiego kościoła przybłąkała się prawie 12 lat temu. Coś pokierowało ją do katedry i tak swobodnie się tam poczuła, że postanowiła zostać na dłużej. Tak stała się symbolem Southwark Cath

Niestety, kotka zmarła pod koniec września tego roku. Traktowana przez wiernych i duchownych jak część wspólnoty odeszła z powodu zawału. Od prawie 12 lat kręciła się po kościele, a w zeszłym roku z powodu podupadającego zdrowia, zagrzała na stałe miejsce u jednego z kościelnych. Związana z katedrą do końca życia, została pożegnana przez wspólnotę w wyjątkowy sposób.

Kotka mieszkała w kościele

Zwierzak odszedł 30 września, ku rozpaczy wszystkich osób blisko związanych z kościołem. Stała się swoistym symbolem katedry, gdzie traktowano ją niemal jak członka rodziny, Kotka wybrała to miejsce na swój dom w święta 12 lat temu, nic więc dziwnego, ze wierni i duchowni się z nią związali.

Kiedy kotka zmarła, przygotowano dla niej specjalną ceremonię pożegnalną. Nabożeństwo żałobne wygłoszone przez jednego z duchownych było transmitowane w sieci. Pojawiły się też poematy, rysunki i inne dowody przywiązania wiernych do Doorkins Magnificat. Oddano jej hołd w naprawdę piękny sposób!

Wyjątkowe pożegnanie kotki

- Społeczność wokół katedry Southwark jest głęboko zasmucona śmiercią Doorkins. Jak wiele osób przed nią, trafiła do nas, została przyjęta i uczyniła nas swoją rodziną, a to miejsce swoim domem. Przyniosła wiele przyjemności i radości swoim licznym fanom i naśladowcom. Poznała Jej Królewską Mość i była obecna na większej liczbie nabożeństw niż większość z nas. Została sfotografowana przez tysiące ludzi i napisano o niej książkę. Była dla nas błogosławieństwem na wiele sposobów. Będziemy za nią tęsknić - ogłosił Wielebny Andrew Nunn na stronie poświęconej kotce.

Kotka była prawdziwą legendą. W 2017 roku powstała dedykowana jej książka dla dzieci, a podczas mszy często można było zauważyć, jak Doorkins przechadza się po ołtarzu, siada na fotelu pastora  albo drzemie. W 2019 roku z powodu coraz większych problemów ze zdrowiem kotka zamieszkała na stałe z jednym z kościelnych. Zmarła w jego ramionach, kiedy dostała nagłego zawału. Społeczność zebrana wokół katedry nigdy jednak jej nie zapomni!

źródło: źródło: cathedral.southwark.anglican.org, wprost.pl

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >