Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kot w mieszkaniu. 5 korzyści z mieszkania z mruczkiem
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 12.09.2019 14:29

Kot w mieszkaniu. 5 korzyści z mieszkania z mruczkiem

Kot w mieszkaniu to prawdziwy skarb, na który nie każdy może sobie pozwolić. Jakie płyną korzyści z mieszkania z kotem? Jest ich naprawdę wiele, dziś przedstawimy wam pięć z nich, jednak jesteśmy przekonani, że dla kociarzy to nawet nie jest połowa. Sprawdźcie sami, dlaczego warto przygarnąć pod swój dach taką słodką kuleczkę.

Kot w mieszkaniu to nie tylko przyjemności, ale także obowiązek. Oprócz tego, że jest to piękne, majestatyczne i urocze zwierze, wymaga od nas także sprzątania regularnego jego kuwety, mycia misek, zabawy, miziania, częstego odkurzania, ale także wydawania pieniędzy. Oprócz zaszczepienia i ewentualnego leczenia koszt karmy kociej na miesiąc to nie parę groszy. Czy warto? Warto! Sprawdź, jakie płyną korzyści z posiadania kota w domu.

Kot w mieszkaniu – zalety

Kot w mieszkaniu to zdecydowanie mniejszy obowiązek niż pies. Nie musimy wstawać o 5 rano, gdy na dworze biało i niechętnie ubierać się na spacer, to fakt. Wystarczy tak naprawdę kuweta, a jeśli chcemy zabrać kota na szelkach na spacer możemy wybrać dogodną dla siebie pogodę. Nie oznacza to jednak, że kot jest mniej ważny od psa, absolutnie nie. Kot to nie proste w obsłudze zwierzę, instrukcja obsługi kota musiałaby mieć spokojnie kilkaset stron, a i tak nie byłoby to wystarczająco. Jakie płyną inne korzyści z posiadania kota w domu?

1. Zwierzęta pomagają Ci w depresji. Co prawda kot w mieszkaniu nie sprawi, że ta choroba zniknie, ponieważ nie jest to możliwe, jednak zawsze miło jest mieć miękką, puszystą kulkę ciepła, do której można przytulić się w nocy czy w ciągu dnia. Wiele zwierząt natychmiast pojawia się koło swojego opiekuna, gdy ten zaczyna płakać czy być smutnym i robią wszystko, aby tylko rozweselić swojego opiekuna, a takiej piękności ciężko się oprzeć!

Mieszkanie z kotem – czy są jakieś wady?

2. Koty to świetne towarzysze! Bywają koty, które nie odstępują swojego opiekuna na krok, ale nawet jeśli wasz mruczek nie jest jednym z tych kotów, spokojna głowa, na pewno siedzi aktualnie na szafie czy w jakimś zakamarku i pilnuje was, aby nic groźnego wam się nie stało. A co gdy większość czasu śpi? Cóż, śpi, ponieważ musi odpocząć po bardzo ciężkim strzeżeniu lokum przed złodziejami i niechcianymi intruzami. Wiele samotnych osób decyduje się na przygarnięcie psa albo kota. Nic w tym dziwnego, w końcu to nasz nowy kompan życiowy.

3. Uczą dzieci odpowiedzialności. Każdy rodzic powinien nauczyć swoje dziecko co oznacza posiadanie zwierzęcia. Nie jest to bowiem tylko urocze stworzonko, któremu możemy poświecić swój czas tylko, gdy my sami tego chcemy, a także, kiedy wolelibyśmy po pracy czy po szkole pójść spać, a kot czeka przy misce z jedzeniem. Posiadanie kota, mając jednocześnie dziecko uczy go szacunku do zwierzęcia ale także odpowiedzialności, którą trzeba wziąć posiadając czworonoga.

Posiadanie kota ma same plusy?

4. Koty mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i chociaż ciężko w to uwierzyć, jest to prawdą. Posiadanie kota jest dobre dla naszego serca. Dlaczego? Głaskanie kota uspokaja nas, przywraca wewnętrzną równowagę. Przeprowadzono także badania na ten temat, które wykryły, że w ciągu 10 lat właściciele kotów, aż o 30% rzadziej chorowali na atak serca lub udar. Koty także są świetnym wsparciem dla osób z zaburzeniami emocjonalnymi, rozwojowymi, nadpobudliwości psychoruchowej oraz autyzmem.

5. Koty gwarantują udaną randkę. Kto z nas nie byłby zachwycony, gdybyśmy weszli do domu naszego potencjalnego partnera bądź partnerki, a tam na kanapie leży wspaniały kot. Brytyjska ankieta wykazała, że 82% kobiet twierdzi, że bardziej interesują ich mężczyźni, którzy uwielbiają koty.

Tak więc koty to nie tylko okropne obowiązki, czyszczenie kuwety i sprzątanie, ale także mają wiele plusów. Kot w mieszkaniu może być czymś niesamowitym tak długo jak oboje kochacie się nawzajem i traktujecie z należytym szacunkiem. No cóż, przynajmniej właściciel musi dobrze traktować kota.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kot w mieszkaniu

Kot w mieszkaniu to naprawdę wspaniały przyjaciel!

kot w mieszkaniu

Kociaki uwielbiają się bawić i spać!

kot w mieszkaniu

A wy macie jakieś koty? Czy odczuwacie jakieś inne zalety z posiadania kota w mieszkaniu?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zaprosił ubogiego do baru. Na miejsce przyjechała policja
  2. Skulony pies leżał na środku ruchliwej autostrady. Nie mógł się ruszyć
  3. Psy z bielactwem. Ich wygląd jest niewiarygodny, plamy pojawiają się w dziwnych miejscach. ZDJĘCIA
  4. Pies czy niedźwiedź? Jedno zdjęcie podzieliło tysiące ludzi. Ocena należy do was
  5. Suczka przystanęła w miejscu tragedii i zaczęła płakać. Tutaj straciła siedem swoich szczeniaków
  6. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
Tagi: dom kot koty