Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot skakał jak poparzony, kiedy zobaczył go na podłodze. Nie mieści się w głowie, co wlazło do mieszkania
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 04.10.2023 15:03

Kot skakał jak poparzony, kiedy zobaczył go na podłodze. Nie mieści się w głowie, co wlazło do mieszkania

Szalony kot
Szalony kot, źródło: tiktok.com/@silkedevolksjury

Koty pomimo tego, że są zwierzętami domowymi, instynkt łowcy mają zapisany w genach. Dlatego wiele mruczków chętnie uaktywnia się na widok stworzenia, które może stać się ich ofiarą. Wiele czworonogów traktuje tak różnego rodzaju insekty. Bezkręgowiec chodzący po podłodze wzbudził w czarno-białym kocurze mnóstwo emocji, których zwierzak nie miał zamiaru ukrywać. Filmik pokazujący zachowanie domowego drapieżnika zainteresował wielu internautów. 

Leniwy kot nagle przerodził się w aktywnego łowcę

Koty z natury są drapieżnikami. Ich instynkt objawia się czasami w najmniej spodziewanym momencie. Nawet najbardziej leniwym i powolnym mruczkom zdarza się od czasu do czasu zaszaleć.

Na pewnego czarno-białego kota, jak płachta na byka zadziałało stworzenie, które znalazł na podłodze w garażu. Opiekun czworonoga na widok szalonej reakcji swojego pupila, postanowił go nagrać. Okazało się, że filmik wzbudził zainteresowanie wśród wielu internautów. Obserwowanie domowego łowcy w akcji wywołało uśmiech na wielu twarzach. 

Potrąciły je aż dwa auta, poranna mgła zakłóciła widoczność. Makabryczny widok na drodze krajowej

Sprawca zamieszania miał zaledwie kilka centymetrów

Okazało się, że wykonywanie szalonych figur przez zazwyczaj spokojnego mruczka zostało sprowokowane przez pewnego małego, niespodziewanego gościa. Kot zareagował tak na widok pająka przechadzającego się wzdłuż podłogi. 

dsfsdf.JPG
Polujący kot, źródło: tiktok.com/@silkedevolksjury

Różnego rodzaju małe zwierzęta często stają się obiektem ataków czworonogów. Jednak warto pamiętać, że czasami takie zachowanie może być niebezpieczne. Należy niezwłocznie reagować, kiedy kot usiłuje atakować pszczoły, osy lub inne stworzenia, które mogą go ugryźć. Broniący się owad lub pajęczak może wywołać reakcję alergiczną, co bywa bezpośrednim zagrożeniem dla życia zwierząt.

Filmik zachwycił internautów

Nagranie przedstawiające kota polującego na pająka rozbawiło wielu internautów. Co więcej, niektórzy przyznali, że podobny widok mają przyjemność oglądać na żywo. Okazuje się, że niektóre pupile wyjątkowo często urządzają sobie polowania na małe zwierzęta. 

Komentujący wykazali się ogromną kreatywnością:

  • “Ja udająca, że ćwiczę na WF bo pan popatrzył w moją stronę”
  • “Mój kot zaprzyjaźnia się z pająkami, więc nie mogę spać spokojnie!”

Z kolei część internatów podkreśliła, że szkoda im pająka, który z całą pewnością był bardzo zestresowany.

Źródło: tiktok.com/@silkedevolksjury, koty.pl