Swiatzwierzat.pl
koy i list

twitter.com/zacharyking

Kot wrócił do domu z listem przy obróżce. Właściciele nie mogli przewidzieć, co stanie się potem

11 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Młody kot pewnej pary uwielbia przechadzać się własnymi ścieżkami. Zack King, właściciel zawsze zastanawiał się, co robi jego podopieczny, gdy znika na długie godziny. Pewnego dnia zagadka się rozwiązała - kot wrócił do domu z listem przy obr&oacut

Kot Billy został przygarnięty ze schroniska przez Zacka i Olgę i choć na ogół był bardzo grzeczny i posłuszny, nie dało się go przekonać, by całe dnie spędzał w domu. Uwielbiał wychodzić i znikał na długie godziny, po czym wracał, jak gdyby nigdy nic, pozostawiając swoich opiekunów w niepewności, co takiego robił w tym czasie.

Kot wrócił z listem przy obróżce

Jeden z właścicieli kota długo zastanawiał się nad tym, co robi ich podopieczny, gdy znika z domu. Nigdy nic mu się nie stało, ale Zack naturalnie martwił się, że któregoś dnia może się zdarzyć jakiś nieprzewidziany wypadek, jednak nie miał serca zamykać Billiego w domu na siłę.

- Jest dociekliwy, zadziorny i pewny siebie. Uwielbia się relaksować i kiedy śpi, śpi. Ale zazwyczaj przez cały dzień wychodzi i wchodzi przez kocią klapę, żeby powiedzieć „cześć”, zanim znowu pójdzie się bawić i odkrywać sąsiedztwo - powiedział właściciel w rozmowie z The Dodo.

Któregoś dnia zagadka rozwiązała się sama. Billy wrócił do domu z listem przy obróżce! Zaciekawieni właściciele od razu rozwinęli kartkę, by w końcu dowiedzieć się, gdzie podziewa ich kot. Kiedy rozwinęli liścik, byli zdumieni jego uroczą treścią.

- Wasz kot lubi nas odwiedzać, gdy wychodzi na zewnątrz. Siada przy drzwiach i miauczy, żeby go wpuścić. To naprawdę zabawne i uwielbiamy go! Nie mamy pojęcia, skąd przychodzi. Jak ma na imię? Nazywamy go Billy. Od twoich przyjaznych sąsiadów! - głosiła notka.

Początek niezwykłej znajomości

Zack i Olga byli absolutnie zauroczeni tym miłym gestem i faktem, że sąsiadom nie przeszkadzają odwiedziny kota. Zdumiewające było także, że ci obcy ludzie znali jego imię! Postanowili odpowiedzieć, a swój liścik także przypięli do obróżki Billiego.

- Cieszymy się, że zaprzyjaźnia się z naszymi sąsiadami! A na imię ma... Billy! Więc zgadliście dobrze. Możecie go dużo drapać pod brodą. Zgubiliśmy jego identyfikator, musimy sprawić mu nowy - napisała w notce Olga.

Właściciele zastanawiali się, czy ich list trafi do odpowiednich osób, jednak szybko okazało się, że Billy doskonale wiedział, gdzie się z nim udać, bo wkrótce otrzymali odpowiedź.

- Ohhhh! Myślę, że nasz współlokator (który teraz wyjechał) musiał widzieć jego identyfikator latem. To on zdradził nam imię! Dzięki za wiadomość. Niesamowite, że faktycznie wrócił, aby ją dostarczyć! Jak gołąb pocztowy, ale ładniejszy... Dostanie tu od nas wiele drapania pod brodą i miłości! Miłego wieczoru! - brzmiała odpowiedź.

Właściciele kota i ich sąsiedzi szybko się zakolegowali. Zaczęli za pośrednictwem Billiego przekazywać sobie regularnie listy, polecać seriale, przepisy i podcasty. I choć Zack i Olga dotąd nie wiedzą, z kim piszą, nie mają takiej potrzeby. W tym trudnym dla wszystkich czasie cieszą się z nietypowej formy komunikacji i odrobiny tajemnicy!

Choć nastała zima i Billy jest dużo mniej chętny do wychodzenia na zewnątrz, gdy już to robi prawie zawsze przynosi ze sobą liścik od tajemniczych sąsiadów.

- Trochę się załamaliśmy, ponieważ noce stawały się coraz zimniejsze i ciemniejsze, a ograniczenia i blokady trzymały nas w domu, więc te listy to prawdziwa radość. Szczerze mówiąc, Billy i tak jest naszą radością. Ale to było coś nieoczekiwanego, intrygującego i bardzo mile widzianego!  - podsumowuje Zack.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: thedodo.com

Podobne artykuły

Kot trzymany na smyczy

Koty

Absurd. Przywiązali kota smyczą do budy. Próbowali się tłumaczyć, ale zdjęcia mówią wszystko

Czytaj więcej >
kociak

Koty

Śliczny kotek z twarzą dziadka urodził się chory. Jest zdeterminowany, chce dalej żyć

Czytaj więcej >
Sypialnia pary

Koty

Pokazała, co jej chłopak wyprawia z kotem, gdy nikt nie patrzy. Wideo ma ponad 50 mln wyświetleń

Czytaj więcej >
kotek

Koty

Kot zakradł się do pokoju dziecka. Miał mu do powiedzenia coś ważnego

Czytaj więcej >
Hubert Urbański

Koty

W "Milionerach" padło podchwytliwe pytanie. Prawdziwi miłośnicy kotów na pewno znali odpowiedź

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe - kot

Koty

Szarpał małego kotka, rzucał nim o ziemię. Policjanci przechwycili drastyczne nagranie

Czytaj więcej >