kotek z opiekunem
Źródło: instagram.com/pokeypotpie

Kot z największymi oczami błaga o miłość. Jest jedyny w swoim rodzaju

6 Grudnia 2020

Kot z niesamowitymi, ogromnymi oczami trafił do schroniska w Virginii Południowej. Choć wcześniej żył z gromadą dziko żyjących mruczków, bardzo szybko przyzwyczaił się do towarzystwa ludzi. Spodobało mu się ono tak bardzo, że nie może się doczekać, aż trafi do czyjegoś domu.

Kot przypomina postać z bajki lub kreskówki. Rzadko kiedy możemy podziwiać zwierzaka o tak pięknych i unikalnych oczach. Mruczek szybko dał się oswoić i stał się ulubieńcem wszystkich wolontariuszy i pracowników placówki. Wykorzystuje każdą okazję, by łasić się do ludzi. Gołym okiem widać, że jedyne czego pragnie, to miłość i ciepło ze strony osoby, która da mu dom.

Policjanci przyłapali golden retrievera na kradzieży świątecznych zabawek. Przezabawne nagranie podbija InternetPolicjanci przyłapali golden retrievera na kradzieży świątecznych zabawek. Przezabawne nagranie podbija InternetCzytaj dalej

Kot szybko przyzwyczaił się do ludzi

Zazwyczaj, dziko żyjące koty potrzebują tygodni lub nawet miesięcy, by zacząć doceniać towarzystwo człowieka. Początkowo są nieufne, czasem nawet agresywne. Nie pozwalają się do siebie zbliżyć, chowając się, uciekając czy w ostateczności atakując rękę, którą próbujemy je głaskać.

Zobacz także: ZUS ujawnił banalny sposób na zwiększenie swojej emerytury

Porzucenie nawyków, nabytych przez lata życia na ulicach może być trudne. Niektóre zwierzaki jednak szybko zdają sobie sprawę z tego, że otaczający ich ludzie nie chcą zrobić im krzywdy. Tak było i w tym wypadku.

Zobacz także:Wiśniewski wparował pod szpital i się zaczęło. Pacjenci aż zaczęli otwierać okna

Widząc, jak bardzo mruczek pragnie miłości i domowego ciepła, pracownicy schroniska przekazali go do domu tymczasowego prowadzonego przez fundację Lost Dog and Cat Rescue.

- Dowiedzieliśmy się wtedy o nim kilku rzeczy. Z przeprowadzonych badań weterynaryjnych wynika, że jest kompletnie ślepy. Na dodatek otrzymał pozytywny wynik testów na kocią białaczkę i AIDS - powiedziała Jen, zajmująca się nim wolontariuszka, portalowi Love Meow.

Mimo to mruczek nie traci optymizmu. Jest ogromnym pieszczochem, który uwielbia przytulanie się i bycie głaskanym przez opiekunów. Gdy tylko usłyszy lub wyczuje człowieka, od razu zaczyna miauczeć, domagając się czułości.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Kot zakochał się w swoich opiekunach

Wielu właścicieli mruczków ma wątpliwości co do tego, czy ich pupil naprawdę ich kocha. Opiekunowie wielkookiego kotka mogą mieć co do tego pewność. Zwierzak nie odsuwa się od nich nawet na krok.

-Pozytywne wyniki testów na te choroby (obie powodują problemy z systemem odpornościowym) oznaczają, że prawdopodobnie będzie żył krócej niż inne koty, nie oznacza to, że nie nadaje się do adopcji, czy nie zasługuje na miłość, ciepło i czułość - powiedziała Jen

Choć Jen z wzajemnością pokochała kota, pamięta o tym, że prowadzi dom tymczasowy. Zależy jej na tym, by mruczek znalazł stałą rodzinę.

Zobacz zdjęcie:

Po roku odnalazła zaginionego pitbulla. Gdy suczka wreszcie zobaczyła swoją panią, straciła wszelką kontrolęPo roku odnalazła zaginionego pitbulla. Gdy suczka wreszcie zobaczyła swoją panią, straciła wszelką kontrolęCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: lowemeow.com

Następny artykuł