kotki
Źródło: instagram/la_riek

Niezwykła historia kociej przyjaźni. Wszystko zaczęło się od spaceru

6 Lutego 2021

Koty uchodzą za samotników, jednak tak naprawdę uwielbiają towarzystwo. Mruczki tak samo jak psy źle znoszą samotność, choć nie dają tego po sobie poznać. Kiedy domowy kociak spotkał na podwórku bezpańskiego zwierzaka, wiedział, że musi mu pomóc. Nikt jednak nie spodziewał się, że zwierzaka znalazł w drugim kocie bratnią duszę.

Rudy Stravos natknął się na bezpańskiego kota na spacerze. Mruczek nie wyglądał zbyt dobrze. W końcu nie miał domu, musiał polować na jedzenie, nie zaznał też troski czy miłości ze strony człowieka. Stravos wiedział, że tak nie może być, należy pomóc przyjacielowi.

Kot przyprowadził gościa do domu

Stravos przyprowadził czarno-białego kociaka do domu. Właścicielka nie była do tego przekonana, w końcu miała już w domu 3 koty! Jednak, czy mogła porzucić bezpańskiego mruczka i wystawić go za drzwi? Oczywiście, że nie! Tego nie można nikomu zrobić.

Stravos spojrzał w oczy właścicielce, prosząc ją o przygarnięcie kolejnego kota. Kobieta nie mogła odmówić, tym bardziej, że chodzi przecież o kota!

Przybłęda otrzymała na imię Charlie. Zajęło jej kilka dni zaaklimatyzowanie się w nowym domu. Stravos nie odstępował kotka na krok, czuwając nad nim.

Kotek pokazuje, jaki jest groźny. Wideo obejrzano ponad 12 milionów razyKotek pokazuje, jaki jest groźny. Wideo obejrzano ponad 12 milionów razyCzytaj dalej

Najlepsi przyjaciele

Nim właścicielka się obejrzała, mruczki stały się najlepszymi przyjaciółmi! Razem spały, jadły o tych samych porach, wychodziły na podwórko czy bawiły się.

Jak czytamy na boredpanda.com, właściciele uważają, że "Stravos jest liderem, ale Charlie nie przejmuje się tym, ponieważ jesteśmy pewni, że kota Stravosa (...). Charlie jest trochę bałaganiarski, ale także bardzo uprzejmy i czarujący".

A czy Wasze koty też się przyjaźnią?

Zobaczcie ich wspólne zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: boredpanda

Następny artykuł