Swiatzwierzat.pl
Spacer z psem podczas epidemii koronawirusa powinien być wyjątkowo ostrożny

Pixabay.com/Pasja1000

Jak spacerować z psem podczas pandemii koronawirusa? 5 przydatnych rad

9 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Magda Wojnarowska

Udostępnij:

W czasach koronawirusa nic jest proste, nawet zwykły spacer z psem. Osoby poddane kwarantannie nie mogą w ogóle wychodzić i muszą szukać innych rozwiązań. Pozostali właściciele czworonogów powinni zachować wyjątkową ostrożność. Mamy dla nich

Pandemia koronawirusa jest uciążliwa nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt, w tym psów. Wiele z nich ma ograniczone możliwości wychodzenia na dwór przez to, że nie mogą robić tego ich opiekunowie. Spacery ograniczone są więc do minimum. Co robić, żeby były bezpieczne?

Zakażenie koronawirusem grozi każdemu. Dlatego najlepszą metodą, by go uniknąć jest zachowanie społecznego dystansu, czyli mówiąc wprost: unikanie wszelkich miejsc, gdzie gromadzą się ludzie. Zakazane są spotkania z udziałem więcej niż dwóch osób, co może być utrudnieniem dla wielu psiarzy, przyzwyczajonych do rozmowy w grupie pod blokiem z sąsiadami czy znajomymi wyprowadzającymi wspólnie psy w parku. Teraz musi wystarczyć jedynie szybkie pozdrowienie i ewentualnie kilka słów - wszystko w odległości co najmniej dwóch metrów. Dlatego warto zastosować kilka rad, które pomogą uniknąć niebezpieczeństwa:

Zmiana godziny i trasy spaceru

Podczas pandemii koronawirusa wybierz się na spacer bardzo wcześnie lub bardzo późno - w godzinach, kiedy na ulicy jest mniej ludzi. Będziesz mógł wtedy przejść dłuższą trasę i odwiedzić z psem więcej trawników.

Trzymaj psa z dala od ludzi

Wiele psów lubi ludzi, nawet obcych. Zwierzaki podbiegają, aby powąchać i poznać nową osobę. Niestety teraz, gdy koronawirus szaleje, nie jest to możliwe. Zadbaj aby nikt nie dotykał twojego psa, nie głaskał go, ani nie całował. Nawet jeśli to sąsiad z klatki obok czy znajomy psiarz. Izoluj się, jak tylko możesz. Ktoś może być bezobjawowym nosicielem koronawirusa i nawet nie wiedzieć, że zaraża.

Pamiętaj też, żeby nie chodzić na wspólne spacery z innymi posiadaczami psów. W zamian możecie spotkać się w internecie i wymienić się pomysłami na fajne spędzenie czasu z psem w zaciszu swojego domu.

Nie korzystaj parków, wybiegów dla psów i siłowni w plenerze

To kolejne miejsca, w których może dochodzić do skupisk ludzi. Wchodzenie do parku i tak jest zabronione. Ale nie tylko tam można narazić się na zakażenie koronawirusem. W miejscach przeznaczonych dla psów często są ławki, miski z wodą, furtki. Sprzętów w siłowniach pod chmurką może dotknąć każdy. Wszędzie tam może być koronawirus, który tylko czeka, by zaatakować.

Wybierz się za miasto

Jeśli masz możliwość zrobić to bezpiecznie (np. własnym samochodem) - wyjedź z psem za miasto. Pamiętaj, że podczas epidemii koronawirusa nie można wchodzić do lasu ani na plażę, ale jest więcej miejsc, w których nie spotkasz żywej duszy. Nie zapomnij też zabezpieczyć psa przed kleszczami, które uwielbiają np. łąki.

Psy nie zarażają koronawirusem!

Trzeba pamiętać, że psy nie są podatne na zakażenie koronawirusem, ani nie ma żadnych dowodów, żeby mogły zakażać ludzi. Jednak przy kontakcie z osobą zarażoną wirus może przenieść się na kogoś zdrowego np. na sierści psa, ubraniu czy smyczy. Warto dbać o wszelkie zasady bezpieczeństwa dla dobra własnego i swojego pupila. Bo kto się nim zajmie, jeśli zachorujemy?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Warto zadbać, aby spacer z psem był bezpiecznyPixabay.com/tadeoka

Najlepiej wychodzić na spacer, kiedy ulice są pustePixabay.com/quinntheislander

Źródło: psy.pl, swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >