Swiatzwierzat.pl
images

youtube/thedodo

Kot dowiaduje się, że będzie mieć rodzeństwo. Zemsta na opiekunach rozkłada na łopatki

5 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Małżeństwo adoptowało bezdomnego kota, którego znaleźli przed restauracją McDonald's. Nowy członek rodziny nie spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony innego domowego zwierzaka. Mruczek imieniem Jimmy w wymowny sposób dał właścicielom do zrozumienia, że nie potrzebuje młodszego rodzeństwa.

Wiele osób decyduje się na adopcję bądź kupno jednego kota i na tym poprzestaje. Jest to często świadoma, przemyślana i bardzo dobra decyzja. Są też osoby, które nie potrafią przejść obojętnie obok bezdomnego kota i pod wpływem impulsu spraszają pod swój dach kolejne znajdki. Co tu dużo ukrywać, najchętniej uczyniłyby ze swojego domu zwierzyniec. David i jego żona Jaime zdecydowanie należą do tej drugiej kategorii.

Małżeństwo zaadoptowało kolejnego kota

Małżeństwo nabrało ochoty na kolację w stylu fast-food, dlatego wybrali się na przejażdżkę do najbliższej restauracji sieci McDonald's. W pewnym momencie dostrzegli bezpańskiego kota siedzącego na parkingu. Biedaczek najpewniej liczył, że któryś z gości w końcu się nad nim zlituje i poczęstuje go swoim zamówieniem.

w5uhrsnf

Za pomocą frytek parze udało się zwabić zwierzaka w okolice samochodu. Kocurek był nieco wychudzony, ale na szczęście nic poważnego mu nie dolegało. Po dwóch godzinach wspólnej zabawy mruczek w końcu uciekł, a w głowach Davida i Jaime zaczęła kiełkować myśl o adopcji nowego podopiecznego.

Nazajutrz para znów przyjechała na parking, jednak tym razem była już odpowiednio przygotowana i wyposażona w metalową klatkę. Kociak Donald, bo takie imię otrzymał na cześć restauracji fast-food, również się tam pojawił. Na szczęście nie stawiał oporu i wkrótce sam grzecznie wszedł do transportera.

Ujęcie z monitoringu

Zwyrodnialec poszukiwany. Pod okiem kamery z całej siły kopnął kota

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze dni, gdy kot pojawia się w mieszkaniu to przełomowy moment, któremu często towarzyszy stres, dlatego opiekunowie dokładali wszelkich starań, by Donald mógł poczuć się swobodnie w nowym domu. Czas upływał na wygłupach, czułościach i odkrywaniu nieznanych zakamarków.

q4yhdb

Tego samego nie można powiedzieć o innym domowym pupilom. David i Jamie mają pod swoją opieką również inne zwierzaki, w tym kocura nazywanego Jimmy. Okazuje się, że futrzak był śmiertelnie obrażony na swoich właścicieli za to, że sprawili mu młodszego brata.

Zemsta jest słodka

Nie tylko ludzie bywają zaborczy – zazdrość u kota wcale nie jest rzadkim zjawiskiem, jednak bezpośrednia przyczyna nie jest tak skomplikowana, jak w przypadku ludzi. Mruczki z natury cenią rutynę, dlatego pojawienie się w domu nowego członka rodziny może wyzwolić u nich potrzebę ochrony zasobów – jedzenia czy miejsca w rodzinie.

Koci pierworodny początkowo nie zaakceptował Donalda i w ramach zemsty postanowił wyżyć się na zdjęciu swoich właścicieli. David i Jaime zobaczyli, że fotografia przedstawiająca ich na ślubnym kobiercu została podrapana, a podejrzenia naturalnie spadły na Jimmy'ego.

Zdjęcie ślubne

Na szczęście wraz z czasem między kotami wytworzyła się braterska więź. Ostrzegawcze syczenie zmieniło się we wspólne zabawy i drzemki. Oprócz tego, najnowsze zdjęcia na Instagramie świadczą o tym, że Jimmy i Donald odnaleźli wspólny język. Związki między rodzeństwem mogą być różne, ale prawda jest taka, że zwykle opierają się one na nieco szorstkiej, ale bezwarunkowej miłości.

9 najrzadszych, ale szalenie pięknych kotów. Większość Polaków nawet nie wie, że istnieją!

Te rasy kotów są nie tylko rzadkie, ale przede wszystkim niezwykle fascynujące! Mają wyjątkowy wygląd i charakter, a swoją oryginalnością zachwycą każdego. Warto je poznać! (fot. unsplash/Tran Mau Tri Tam)

Zobacz galerię >

Czy wiesz wszystko o czarnych kotach? SPRAWDŹ, czym mogą Cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 8

Nie ma na świecie dwóch kotów o identycznym:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >

Koty

Zamarznięta kotka nie dawała żadnych oznak życia. Lekarze zrobili wszystko, by ją ocalić

Czytaj więcej >

Koty

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

Czytaj więcej >

Koty

Ile Twój zwierzak ma lat? Wiek kota w przełożeniu na ludzkie lata

Czytaj więcej >

Koty

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty boją się ogórków? Naukowcy coraz bliżej wyjaśnienia

Czytaj więcej >