Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Kobieta wyjrzała przez okno i zamarła. Na jej balkonie siedziała małpa
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 15.07.2022 14:52

Kobieta wyjrzała przez okno i zamarła. Na jej balkonie siedziała małpa

Małpa
fot. Facebook/Straż Miejska w Chełmie

Mieszkanka Chełma nie dowierzała własnym oczom, gdy zobaczyła, jakie stworzenie znalazło się na jej balkonie. Natychmiast wezwała na miejsce służby, które ustaliły, że jest to małpka należąca do jednej z mieszkających w pobliżu kobiet.

Prezes lubelskiej Fundacji Epicrates stwierdził, że trzymanie pojedynczych osobników tego gatunku w domu nie jest dobrym pomysłem. Powinny one bowiem żyć w grupie. Mimo to coraz więcej ludzi decyduje się na ich zakup.

Kobieta zobaczyła małpę na swoim balkonie

Mieszkanka Chełma niewątpliwie nie spodziewała się, że na swoim balkonie znajdzie małpę. Po dokonaniu szokującego odkrycia natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy i poprosiła o pomoc.

- Zadzwoniła kobieta i poinformowała, że po jej balkonie biega małpa - czytamy na profilu chełmskiej straży miejskiej. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce ze zdziwieniem potwierdzili, że po balkonie mieszkanki faktycznie spaceruje małpa. W końcu okazało się, że należy ona do jednej z sąsiadek. Zwierzę natychmiast wróciło do domu.

Czy małpa to zwierzątko domowe?

Portal TVN24 postanowił dowiedzieć się, co eksperci sądzą o traktowaniu małp jako zwierzątek domowych. O komentarz pokusił się Bartłomiej Gorzkowski, prezes lubelskiej Fundacji Epicrates:

- Ten gatunek małpy szerokonosej, czyli uistiti białouchej, jest w ostatnich latach popularny. Niestety ludzie często trzymają w domach pojedyncze osobniki, co jest w tym przypadku bardzo złym pomysłem. To zwierzęta stadne, które powinny żyć w grupie. Zgodnie z wiedzą Gorzkowskiego zwierzęta te żyją w dużych rodzinach na terenach o powierzchni wynoszącej nawet 40 hektarów. Przeciętni właściciele nie są w stanie zapewnić im takich warunków.

FREE 840
fot. Facebook/Straż Miejska w Chełmie
FREE 840 (1)
fot. Facebook/Straż Miejska w Chełmie

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: TVN24

Tagi: Małpy