Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Kacza rodzina wkroczyła na skrzyżowanie. Interweniowała policja
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 15.07.2022 15:47

Kacza rodzina wkroczyła na skrzyżowanie. Interweniowała policja

Kaczki
fot. materiały prasowej policji polskiej

Jeden z funkcjonariuszy wrocławskiej policji zaobserwował nietypowe zachowanie przechodniów na jednym ze skrzyżowań. Gdy podjechał trochę bliżej, zorientował się, że przez ulicę przechodzi rodzina kaczek. Natychmiast postanowił im pomóc.

W pewnym momencie mała kaczka odłączyła się od reszty i wbiegła pod radiowóz. Grupka osób próbowała ją wyciągnąć, jednak bezskutecznie. Na szczęście policjant rozwiązał drobny problem.

Rodzina kaczek przechodziła przez ulicę

Na ruchliwej ulicy we Wrocławiu doszło do nietypowego zajścia z udziałem rodziny kaczek. Jednym ze świadków był funkcjonariusz Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji, który właśnie wracał do jednostki.

- Kiedy zbliżał się do bardzo dużego i ruchliwego skrzyżowania zauważył tam nietypowy ruch osób pieszych i stojące obok pojazdy. Natychmiast zainteresował się sytuacją mając podejrzenie, że mogło dojść do jakiegoś zdarzenia - czytamy w komunikacie policji.

Mundurowy nie spodziewał się jednak, że na samym środku skrzyżowania zobaczy kaczą rodzinę. Postanowił zablokować ruch samochodów i dołączył do osób udzielających pomocy kaczkom.

Nietypowa interwencja policji

Nagle jedna z kaczek odłączyła się od rodziny i przestraszona wbiegła pod radiowóz. Po nieudanych próbach wyciągnięcia jej spod samochodu funkcjonariusz wsiadł do pojazdu.

-  Bardzo ostrożnie i powoli przejechał na chodnik, przy czym małe kaczątko wciąż przemieszczało się pod radiowozem, jednak poza drogą zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej było można skierować niesforne kaczątko do pobliskiej fosy - donosi mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu.

411-144626
fot. materiały prasowe policji polskiej
411-144625
fot. materiały prasowe policji polskiej

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Ptaki
Polecane