Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 05.01.2023 12:35

Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka

Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka
instagram/zeppet_jp

Aby spełnić swoje marzenie o transformacji w „prawdziwego” wilka, pewien Japończyk wydał 3 mln jenów (około 101 tys. zł) na szyty na miarę strój firmy Zeppet. Korporacja wcieliła jego plan w życie, a finalny produkt widnieje już na Instagramie. Choć zdecydowanie całe przedsięwzięcie nie należało do najtańszych, twórcom hiperrealistycznego kostiumu nie można odmówić talentu.

Firma Zeppet, która na co dzień współpracuje z animatorami w parkach rozrywki, a także z wytwórniami filmowymi i studiami telewizyjnymi, specjalizuje się w wykonywaniu nieprzeciętnie realistycznych kostiumów. Ich dzieła przygotowywane są z troską o nawet najdrobniejsze szczegóły, o czym na własnej skórze przekonał się mieszkaniec Japonii, który dzięki nim mógł spełnić swoje marzenie o zostaniu wilkiem.

Wilkołaki są wśród nas? Japończyk zmienił się w "prawdziwego" wilka

Odmawiając ujawnienia swojej tożsamości, mężczyzna z Japonii wyznał, że możliwość noszenia wilczego przebrania i chodzenia w nim na "tylnych łapach" jest spełnieniem jego najskrytszych marzeń.

Aby jego życzenie się urzeczywistniło, specjaliści z firmy Zeppet musieli przeanalizować z ogromną dokładnością dziesiątki zdjęć drapieżnych dzikich psów, by precyzyjnie odwzorować każdy detal - począwszy od łap i pazurów, przez sierść, a kończąc na oczach.

Wykonanie kostiumu na zamówienie zajęło około 50 dni, a miłośnik wilków aktywnie uczestniczył w procesie kreacji, biorąc udział w przymiarkach, poprawkach oraz konsultacjach. Efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania, co potwierdził także sam klient.

- Ze względu na moją miłość do zwierząt już od dzieciństwa marzyłem, że kiedyś nim [wilkiem] będę. Podczas ostatecznej przymiarki byłem zdumiony moim odbiciem w lustrze. To był ten moment, w którym spełniło się moje marzenie - podsumował swój kostium zadowolony mężczyzna.

Zleceniodawca nie spodziewał się, że kostium zostanie wykonany na tak zaawansowanym poziomie. Choć zdecydowanie nie był to mały wydatek, bowiem anonimowy Japończyk zapłacił za niego 3 mln jenów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 101 tys. złotych - jego cena była oczywiście uzasadniona. W końcu nie ma nic w życiu cenniejszego niż spełnianie marzeń.

To nie pierwszy raz, kiedy firma Zeppet stworzyła tak realistyczny kostium

Japońska firma Zeppet wyrasta na prawdziwego specjalistę od tworzenia bardzo realistycznych kostiumów i już wcześniej sprawiła, że ​​marzenia innej osoby stały się rzeczywistością. Już jakiś czas temu na specjalne zamówienie innego mieszkańca Kraju Kwitnącej Wiśni stworzyła kostium, dzięki któremu mógł się wcielić w psa rasy owczarek szkocki długowłosy. Teraz dokumentuje w sieci, jak przebrany za czworonoga biega za piłeczką czy wykonuje inne sztuczki.

- Pomyślałem, że duże zwierzę zbliżone do moich rozmiarów będzie dobre. Są ograniczenia, ale można się w nim poruszać. Jeśli jednak będę się za dużo ruszać, nie będę wyglądał jak pies - mówił wówczas vloger o pseudonimie Toko-san.

Za swój kostium udomowionego krewnego wilka zapłacił nieco mniej, bo 2 mln jenów, czyli równowartość 70 tys. zł. Jednak trzeba przyznać, że prezentuje się równie zaskakująco realistycznie. Zanim zaczniecie krytykować, zauważcie, że żadna z powyżej opisanych osób nie robi nikomu krzywdy. Rozwój kultury popularnej pozwala na zrzeszanie się fanów cosplayu, czyli artystycznego hobby, w ramach którego osoby nazywane cosplayerami tworzą przebrania i wcielają się w postać fikcyjną, a ich własnoręcznie wykonane stroje można podziwiać podczas konwentów i innych imprez masowych - także w Polsce.

Choć pieniądze przeznaczone na stworzenie kostiumów można by przeznaczyć na inne cele, tworzenie hiperrealistycznych kostiumów nie budzą już takiego oburzenia wśród odbiorców w przypadku filmów i innych wytworów kultury.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia – każda złotówka ma znaczenie. KLIKNIJ TUTAJ.

źródło: o2.pl

Tagi: Wilk Świat