Swiatzwierzat.pl

screen z youtube/KSDK NEWS

Policjant w mroźną noc znalazł w rowie porzuconego jamnika. Ktoś zrobił mu niewybaczalną rzecz, skazując na śmierć

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Monika Krupska

Zastępca szeryfa hrabstwa Jefferson był przerażony widokiem, który zastał podczas patrolu. Policjant znalazł w rowie porzuconego jamnika, któremu oprawca związał taśmą łapki i pyszczek. Ktoś chciał pozbyć się psa, ale zrobił to w najgorszy z możliwych sposobów. Skazał biednego czworonoga na śmierć. Łzy same lecą po policzkach, kiedy widzi się, co pseudowłaściciel zrobił pięknemu jamnikowi. 

Jamnik w rowie czekał na śmierć

Policjant zabrał przestraszonego jamnika ze sobą. Na szczęście pies żył, prawdopodobnie niedawno został porzucony. Mundurowy wykonał zdjęcia jako dowód w sprawie i skontaktował się z organizacją pro zwierzęcą, która mogła mu w tej chwili pomóc. Psiak trafił do szpitala dla zwierząt Ivan Animal Hospital w House Springs w Stanach Zjednoczonych. Tam pozbyto się taśm, zaczęto badać zwierzaka, otoczono go opieką. 

Pies miał wielką wolę życia. Został znaleziony zaraz po porzuceniu, dlatego udało mu się przeżyć. Noc była bardzo mroźna, więc tutaj czas grał dużą rolę. Jimmy, bo tak otrzymał na imię psiak nie poddał się, zdecydował się walczyć o siebie. 

- Jimmy czuje się dużo lepiej. Tak pies wygląda w szpitalu dla zwierząt, gdzie dochodzi do siebie. Chcemy dorwać jego właścicieli. W tym momencie nie jest możliwa adopcja psa - pisano w lutym 2019 roku na Facebooku Jefferson County Sheriff's Office

Zbieranie dowodów 

Policjant, który ocalił jamnika zdecydował się dorwać pseudowłaścicieli zwierzaka. Jak można skazać bezbronną osobę na śmierć? Jeśli ktoś nie jest w stanie zajmować się czworonogiem powinien zgłosić się do schroniska, poszukać mu nowego domu w sieci, popytać znajomych. Niestety, ten "opiekun" zrobił po swojemu, łamiąc tym samym prawo. 

Taśma, którą został obklejony jamnik została zabrana do badań. Po wielu godzinach dokładnej analizy udało się znaleźć fragment odcisku palca jednej osoby. Tyle wystarczyło, aby odnaleźć przestępcę, który porzucił biednego psa. Okazał się nim Paul Garcia, który widniał w bazie policyjnej. 

Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami. Nie wiadomo, jaki wyrok otrzymał.

Jamnik miał swojego właściciela 

Kiedy o Jimmy'm zrobiło się głośno na jego zdjęcia trafiła prawowita właścicielka zwierzaka! Szybko wyszło na jaw, że pies został skradziony z podwórka, kiedy został wypuszczony za potrzebą. Katie Kofron była szczęśliwa, że udało się odnaleźć jej 13-letniego Flicka!

Po dowiezieniu odpowiednich dokumentów pies mógł wrócić do swojej opiekunki. Katie musiała pokryć koszty leczenia czworonoga. Internauci pomogli jej w tym organizując zbiórkę pieniężną. Jimmy, a dokładniej Flick wrócił do domu ze swoją panią. 

źródło: webniusy

Tagi:

PolicjaZwierzętaJamnik

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >
Monika Krupska

Pracowałam w największych gazetach i portalach internetowych w Polsce, m.in. w dzienniku Super Express czy w portalach: tvn24.pl, kobieta.wp.pl, viva.pl czy w party.pl. Obecnie współtworzę portal swiatzwierzat.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]