Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jamnik, który ma niesamowite umiejętności. Zdjęcia sztuczek psa powalają
Michał Trusewicz
Michał Trusewicz 10.04.2020 02:00

Jamnik, który ma niesamowite umiejętności. Zdjęcia sztuczek psa powalają

Mały jamnik zaskakuje wszystkich swoim talentem
instagram/harlso_the_balancing_hound

Paul Lavery, 30-letni właściciel jamnika, pewnego dnia położył na głowie psa małą zabawkę. Reakcja czworonoga bardzo go zaskoczyła. Zabawka wcale nie spadła, pies nie trząsł głową, nie chciał też jej złapać w zęby. 5-letni pies stał nieruchomo, utrzymując perfekcyjną równowagę. Przedmiot nie poruszył się, a nawet nie drgnął o milimetr. Okazało się, że jamnik dysponuje niebywałą umiejętnością balansu.

Jamnik na Instagramie 

Utrzymywanie równowagi szybko stało się ulubioną zabawą Harlsa. Jamnik z wielką radością podchodził do kolejnych eksperymentów. Zaczęło się od zabawki, ale teraz ta urocza para wykorzystuje także szklanki z wodą, kubki, awokado czy papier toaletowy. W tym wszystkim zaskakuje mina jamnika. Ten pies, słynący przecież z niespożytej energii i entuzjazmu, na zdjęciach jest pełen skupienia. Jego uroczy wzrok jest skierowany na to, co leży na jego głowie. Widać ogromną koncentrację i satysfakcję z tego typu zabaw. 

To nie wszystko. Paul Lavery dba o perfekcyjny wygląd jamnika. Zawsze stara się dopasować wygląd słodkiej muszki do tego, co znajduje się na głowie jamnika. Widać w tym artystyczne zamiłowanie 30-latka. W tych instagramowych kadrach nie ma żadnego przypadku. Muszka w awokado? Proszę bardzo, znajdzie się! Co zrobić z psem utrzymującym trzy pączki? Trzeba wystroić go w muszkę cukiernika. Wszystkie zabawy są zależne od aktualnej mody czy sezonu. Dlatego Harlso korzysta z uroków złotej jesieni, zielonej Wielkiej Nocy czy Halloween. 

Oczywiście zabawa jest w pełni bezpieczna. Te sesje muszą być źródłem radości dla jamnika, a nie czegoś zupełnie odwrotnego. To bardzo ważne, by wszystkie internetowe popisy nie odbywały się kosztem zdrowia i komfortu naszych czworonogów. Doskonale o tym wie Paul Lavery.

- Możemy próbować wszystkiego, póki nie jest to zbyt ciężkie lub niebezpieczne. To naprawdę niesamowite, że wystarczy chwila, by nasz pies szybko nauczył się radzić z nowym przedmiotem. Ciągle nas to zaskakuje. W większości przypadków wychodzi mu to za pierwszym razem - mówi Paul w rozmowie z cesarsway.com.

Zaskakujący talent z przypadku

Właściciel psa wciąż dziwi się umiejętnościom swojego pupila. Lavery często otrzymuje rady od internautów. Nie mają oni złych intencji, ale opiekun tłumaczy, że tego talentu nie da się nauczyć. To nie jest coś, czego można się po prostu nauczyć podczas regularnego treningu. Z tym trzeba się urodzić. Harlso po prostu ma wrodzony talent do równowagi. To prawdziwy akrobata wśród psów!

- Nie mam pojęcia, jak on to robi. Być może nastąpi kiedyś dzień, kiedy jemu to się po prostu znudzi. Wtedy przestanie - dodaje opiekun.

Właściciel nie ma wątpliwości co do zaskakującej natury swojego psa. Jednak póki Harlso wciąż kocha bawić się w ten sposób, nam pozostaje śledzić jego popisów na Instagramie. Warto poświęcać dużo uwagi swoim pupilom. Może każdy pies ma jakiś zaskakujący i nieoczywisty talent? 

W ostatnich miesiącach kariera psa bardzo przyspieszyła. Został laureatem Webby Award za miniony rok, wspomniano o nim także w Wielkiej Księdze Rekordów Guinnessa. To jednak nie wszystko. Lista sukcesów niepozornego jamnika znacznie się wydłużyła. Niedawno zdobył nagrodę Osobistości Roku w Social Media w Irlandii Północnej. Ostatnie osiągnięcie zaskakuje tym bardziej, że w drodze na szczyt prześcignął sporo "dwunożnych" kandydatów! Taka nagroda to ważne wydarzenie dla wszystkich, dla których psy to coś więcej niż tylko zwierzę. Każdy pupil, nawet mniej utalentowany niż Harlso, zasługuje na miano prawdziwej osobistości.

Jak jamnik radzi sobie ze statusem gwiazdy?

- On zawsze miał był psią divą, często zgrywał władczego szefa. Sława wcale go nie zmieniła. On po prostu zawsze był urodzonym celebrytą! - kończy opiekun.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

``
``
``
``

Źródło: cesarsway.com