Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jakie zwierzę zobaczyłeś jako pierwsze? Wynik prostego testu pozwoli określić, jakim umysłem jesteś
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 05.12.2023 13:58

Jakie zwierzę zobaczyłeś jako pierwsze? Wynik prostego testu pozwoli określić, jakim umysłem jesteś

Jakie zwierzę widzisz jako pierwsze na obrazku?
Jakie zwierzę widzisz jako pierwsze na obrazku? źródło: damskiyclub.ru

Czy wiesz, jakim typem osoby jesteś? Chcesz się zmierzyć z prawdą? Zamieszczony poniżej obrazkowy psychotest pomoże Ci rozwiązać zagadkę. Gdy spojrzysz na tę iluzję optyczną, na pewno coś rzuci się w oczy w pierwszej kolejności. Pytanie tylko – co? Odpowiedź może podpowiedzieć, co gra Ci w duszy oraz wskazać kierunek, w którym powinieneś się rozwijać. 

Liczy się, które zwierzę zobaczysz pierwsze

Testy obrazkowe opierają się na iluzji wzrokowej. Pozornie proste zdjęcie czy ilustracja mogą w sobie kryć wiele ukrytych znaczeń. Chcesz sprawdzić, który tok myślenia jest ci bliższy oraz na co zwracasz największą uwagę w życiu? Wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie: co zobaczyłeś najpierw na ilustracji? Kota czy mysz? 

Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Pamiętaj, aby przesadnie nie zastanawiać się nad odpowiedzią i udzielić jej możliwie jak najszybciej, bez zbędnego zastanawiania i analizowania swoich odruchów. Obrazek specjalnie skonstruowano w taki sposób, aby równolegle budził różne skojarzenia

ŚWIAT ZWIERZĄT - OBRAZ - 2023-12-05T123120.454.jpg
Co widzisz na obrazku jako pierwsze? źródło: damskiyclub.ru

Zdradzamy poniżej, co mogą znaczyć poszczególne odpowiedzi.

Załamał się pod nim lód na stawie, na miejsce wezwano strażaków. Z wody wystawała już tylko głowa

Zwierzę, które widzisz jako pierwsze na tym obrazku, mówi wiele o twojej osobowości

Jeżeli kot jest zwierzęciem, które ujrzałeś jako pierwsze, oznacza to, że daleko Ci do typu perfekcjonisty. Zdarza Ci się przymykać oko na drobne niedoskonałości czy mało znaczące drobiazgi, gdyż wychodzisz z założenia, że szkoda nerwów na roztrząsanie niedokończonych spraw. Cenisz sobie holistyczne podejście do życia, gdyż liczy się całościowy efekt końcowy. Nawet kiedy się potkniesz, płakanie nad rozlanym mlekiem wydaje Ci się kompletną stratą cennego czasu, który lepiej poświęcić na działanie. Niepowodzenia to nieodłączna część funkcjonowania w społeczeństwie.

Tacy jak Ty na wszystko patrzą z szerszej perspektywy, co sprawia, że zwykle się nie nudzą, bo każdy dzień to przygoda bogata w nowe obserwacje i ekscytujące wyzwania. Nie brakuje Ci wyobraźni oraz świeżych pomysłów, które doceniają nie tylko Twoi najbliżsi, ale także współpracownicy i przełożeni. Na zazdrośników i osoby, którym brakuje luzu, machasz ręką i idziesz dalej przed siebie.

Jeżeli jednak jako pierwszą zobaczyłeś mysz, to oznacza, że przywiązujesz dużą wagę do detali — w końcu diabeł tkwi w szczegółach. Nie ma miejsca na improwizację czy ryzyko w Twoim starannie przygotowanym planie działania, zakładającym nawet najbardziej nieprawdopodobne obroty spraw. W świecie perfekcjonisty wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, a nauka na cudzych błędach sprawia, że zwykle podejmujesz trafne decyzje i wychwytujesz nieoczywiste niuanse. 

Trzymanie ręki na pulsie daje Ci poczucie pewności siebie, dlatego osoby wybierające się z Tobą na wspólne wakacje czy wyprawy na łonie przyrody mogą odetchnąć z ulgą. Ludzie w najbliższym otoczeniu wiedzą, że choćby się paliło i waliło, to zawsze można na Tobie polegać. Czyni Cię to zaufanym przyjacielem, odpowiedzialnym partnerem, docenianym strategiem oraz urodzonym liderem. 

Każdy z nas ma unikalny sposób myślenia

Czy opis zgadza się z rzeczywistością? Jeśli tak, warto wziąć wytyczne pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, zarówno zawodowych, jak i tych pojawiających się w życiu prywatnych. Zdobyta wiedza pozwoli uświadomić osobie dotychczasowe stare schematy myślowe, a z czasem poznać siebie na nowo w nieznanych wcześniej sytuacjach. Daj znać w komentarzu, którym typem osoby jesteś. 

Jeżeli nie zgadzasz się z wynikiem testu, to nic nie szkodzi! W tej iluzji optycznej liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Oczywiście internetowy psychotest nie zastąpi ona wizyty u specjalisty, ale może powiedzieć wiele na temat tego, jacy jesteśmy. Nie zapominajmy, że każdy z nas ma unikalny sposób myślenia i żadnego z nich nie należy waloryzować czy deprecjonować. 

Źródło: onet.pl