Jak zabezpieczyć psa podczas remontu? Wszystko, co musisz wiedzieć
Szykujesz w domu remont? Jeśli tak to już wiesz, że wkrótce będzie w nim pełno kurzu, pyłu i innych roztoczy. Te są nie tylko niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia, ale i dla psiego. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek dotyczących remontu, kiedy towarzyszy nam pies!
Od dawien dawna wiadomo, że czworonogi nie są fanami hałasów. Psy są wrażliwe na dźwięki. Uciekają przed odkurzaczami, maszynkami do popcornu czy mikserami! Zwierzaki cenią sobie ciszę i spokój, a hałas może powodować u nich ból i cierpienie. Podczas remontu powinniśmy zabezpieczyć psa przed różnymi dźwiękami. Jednak samo owinięcie zwierzaka w koc, aby "nie widział i nie słyszał" nie jest wystarczającym rozwiązaniem.
Jak zabezpieczyć psa przy remoncie?
Jeśli nie mamy możliwości oddania zwierzaka na czas remontu do rodziny czy znajomych, musimy dobrze zabezpieczyć go na czas remontu. Oznacza to, że pies nie powinien przebywać w remontowanym pomieszczeniu. Jeśli odnawiamy pomieszczenie, gdzie wcześniej czworonóg miał swój kojec i miski, powinniśmy zmienić jego miejsce, nawet na kilkanaście dni przed remontem. W ten sposób pupil przyzwyczai się do nowego miejsca i nie będzie szukał jedzenia np. w remontowanej kuchni. Powinniśmy zabezpieczyć też w drzwiach pokój folią. Tak, aby zwierzak nie chciał/nie mógł dostać się do remontowanej części.
Kolejną ważną rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę jest hałas. Jeśli istnieje taka możliwość, to na czas trwania głośnych prac, najlepiej zabierać zwierzaka na spacer. Właściciele ogrodów powinni zastanowić się nad postawieniem legowiska na zewnątrz. Buda koniecznie powinna być zadaszona, tak aby pies mógł uchronić się przed słońcem, deszczem czy wiatrem.
Może się zdarzyć, że zaciekawiony zmianami pies postanowi odwiedzić remontowane miejsce. Co ważne, powinniśmy zatem pracować tak, aby czworonóg nie miał dostępu do farb czy nie wszedł łapką w gwóźdź. Pamiętaj też o niepozostawianiu niezabezpieczonych narzędzi, które można łatwo odblokować czy które mogą spaść na ziemię.
Obroża z adresem
Jeśli Twój dom podczas remontu będzie otwarty, a robotnicy będą stale wchodzić i wychodzić, koniecznie zabezpiecz psa w swoje dane! Może się zdarzyć, że niezauważony przez nikogo zwierzak nagle wyjdzie przez drzwi i uda się na spacer. Jeśli będzie posiadać obrożę czy szelki z numerem telefonu, ktoś prędzej czy później znajdzie go i odda pod wskazany adres.
Remont jest nie tylko uciążliwy dla właścicieli, ale i dla zwierząt. Spędzanie remontu w towarzystwie ukochanego psiaka nie jest czymś, o czym marzymy, stąd najlepszym rozwiązaniem jest oddanie go do przyjaciół czy rodziny. Jeśli nasi znajomi wyrażą chęć opieki nad czworonogiem, powinniśmy z tego skorzystać. Pies na pewno nie zapomni swojego właściciela. Ochoczo wróci do nowego, wyremontowanego domu.
Nieszczęścia w domu mogą zdarzyć się nie tylko podczas remontu, ale i każdego dnia. Warto już wcześniej zaprzyjaźnić się z weterynarzem, który będzie mieć oko na naszego pupila. W przypadku, kiedy pies wejdzie w gwóźdź czy farbę, należy skontaktować się z lekarzem. Im szybciej zareagujemy, tym szybciej jesteśmy w stanie pomóc zwierzęciu.
Zobacz zdjęcie:
Dołącz do nas
Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami
Ruszył start-up, który pomoże znaleźć Ci opiekę dla zwierząt domowych
Mężczyzna włamał się na prywatny plac zabaw, pogryzł go pies, a teraz żąda odszkodowania
Jego skóra przypominała kamień. Metamorfoza psa robi ogromne wrażenie