Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Husky pociesza płaczące dziecko. Tak wygląda prawdziwa przyjaźń
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 25.01.2022 01:00

Husky pociesza płaczące dziecko. Tak wygląda prawdziwa przyjaźń

Dziecko i Husky
youtube/milperthusky

Rozczulające nagranie podbija sieć. Mała dziewczynka zaczyna płakać, ale jej czworonożny przyjaciel instynktownie wie, co powinien zrobić w tej sytuacji. Wideo przedstawiające dziecko tulące się do puszystego olbrzyma to najsłodsza rzecz, jaką dzisiaj zobaczysz.

W erze mediów społecznościowych wiele rodzin dokumentuje swoje codzienne życie i dzieli się w nim w przestrzeni internetowej. Jednym z popularnych kont na platformie Youtube jest milperthusky, gdzie znajdziemy masę nagrań przedstawiających wspólne wychowywanie dziecka z psami rasy husky syberyjski. Jeden z filmów zyskał szczególną popularność w sieci.

Husky uspokoił płaczące dziecko

Założycielami kanału są rodzice malutkiej Daisy. Słodka dziewczynka dopiero co przyszła na świat, a już stała się oczkiem w głowie domowych pupili. Daisy wychowuje się w domu pełnym psów, które nie dopuszczą, by maleństwu spadł choćby włos z głowy.

Na jednym z nagrań widzimy, że niemowlę płacze, nie mogąc usnąć. Wszystko ulega zmianie w momencie, gdy obok pojawia się suczka o imieniu Millie. Husky otacza maleństwo miłością i troską, dzięki czemu Daisy nie tylko się uspokaja, ale po chwili zapada w głęboki sen. Przez następne kilkanaście sekund możemy podziwiać, jak dziewczynka wtula się w puszyste futro swojej czworonożnej przyjaciółki. Serce rośnie na widok ich bliskiej więzi!

W jaki sposób psy wyczuwają, kiedy jesteśmy smutni?

Gdy płaczesz lub czujesz się przybity, twój pies zawsze to wyczuwa i przychodzi Cię pocieszyć? Londyńscy naukowcy zapewniają, że reakcja czworonoga nie jest dziełem przypadku czy zwykłego zainteresowania nietypowymi dźwiękami. Okazuje się, że psy są szczególnie wyczulone na ludzkie łzy. Z badań opublikowanych w „Animal Cognition” wynika, że psy przypisują płaczowi większe emocjonalne znaczenie, co powoduje silniejszą reakcję zwierząt niż wydawanie dźwięków czy mówienie. Dowodzi temu eksperyment, podczas którego spośród 18 psów, 15 podeszło do płaczących osób - zarówno właścicieli, jak i badaczy.

W grupie badanych psów znalazły się kundle, labradory, golden retrievery i przedstawiciele kilku innych popularnych ras. Większość z nich okazało uległą postawę ciała. Zdaniem naukowców czworonogi liczyły, że w ten sposób ludzie odwiedzą się im uczuciami.

Zobacz nagranie:

Źródło: youtube/milperthusky, zdrowie.gazeta.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi: Husky Dziecko