husky
Źródło: instagram.com/citysibe/

Ludzie zakochali się w nietypowym husky. Uwagę przyciąga jego pyszczek

31 Grudnia 2020

Młoda suczka husky o imieniu Tsuki zyskała niedawno ogromne zainteresowanie. Wszystko przez jej nietypowo ubarwioną sierść na pyszczku. Psy tej rasy zazwyczaj są umaszczone na czarno-biało, ale Tsuki wyglądem wybija się na ich tle!

Suczka husky o imieniu Tsuki wyróżnia się na tle innych psów tej rasy. Wszystko za sprawą plam na pysku, które do złudzenia przypominają okulary. Młodziutki husky wygląda, jakby był wyjątkowo oczytany! Co ciekawe, jego właściciele z początku w ogóle nie zwrócili na to uwagi.

Husky wygląda, jakby nosił okulary

Zazwyczaj psy tej rasy wyglądają dość podobnie, choć tak naprawdę mogą mieć wszystkie rodzaje umaszczenia - od śnieżnobiałego, przez klasyczne czarno-białe, aż do czekoladowo-białych. Jedna większość ludzi, gdy myśli husky, od razu widzi oczyma wyobraźni puchatego, czarno-białego psiaka.

Tsuki nie wyróżnia się samym ubarwieniem, a raczej nietypową kombinacją plam na pyszczku. Jej umaszczenie nie jest jednolicie czarno-białe, młoda suczka ma srebrzysto-białą sierść, która utworzyła nietypowy wzór.

Właścicielka husky, 24-letnia Catarina, w rozmowie z Daily Mail przyznała, że na początku nawet nie zwróciła uwagi na rozmieszczenie koloru na pysku Tsuki. Dopiero gdy inni zaczęli komentować wygląd suczki, sama zauważyła niezwykłe plamy.

- Właściwie nie zauważyliśmy tego od razu. Zaczęliśmy to dostrzegać, ponieważ wiele osób spotykało ją i mówiło, że ma „okulary” wokół oczu. Stało się to jej cechą charakterystyczną - mówi kobieta.

Wstrząsające wieści z Piły. 29-letni rolnik zagłodził stado świń, wpadł przez beczki z podejrzaną substancjąWstrząsające wieści z Piły. 29-letni rolnik zagłodził stado świń, wpadł przez beczki z podejrzaną substancjąCzytaj dalej

Zmiany w wyglądzie psa

Co ciekawe, „okulary” na pyszczku Tsuki były najbardziej widoczne, gdy suczka była młoda. Przygarnięto ją, kiedy miała tylko 3 miesiące i wówczas wzór był bardzo wyraźny.

Obecnie suczka, choć minęło tylko kilka miesięcy od jej adoptowania, wygląda już nieco inaczej! Jej cecha charakterystyczna zaczęła powoli zanikać.

Okularnica powoli zmienia się w dorosłą suczkę, zmienia się więc także jej umaszczenie. Wcześniej wyraźne, odznaczające się na czarno wzory na pyszczku, teraz zmieszały się ze srebrzystą sierścią. Właściciele jednak nie przejmują się tym, jak wygląda ich husky - kochają go przecież za charakter, a nie za wygląd!

- Tsuki jest bardzo kochana, ale także super niezależna, co jest cechą ras. Dorastając, zaczyna być bardziej czuła, ale nadal lubi mieć swoją przestrzeń - tłumaczy właścicielka.

Suczka nadal jest tak samo piękna - zobaczcie poniżej, jak wyglądała ze swoimi okularami, a jak prezentuje się obecnie!

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: animalschannel.com

Następny artykuł