husky bawi się
Źródło: Twitter@Popular animals

Nagrano figle husky'ego ze szczeniakiem. Szalona zabawa nagle wymknęła się spod kontroli

9 Października 2020

Husky bawił się ze swoją mamą. Zabawy psów mocno różnią się od ludzkich. Zwierzaki najczęściej pozorują walkę, lub ganiają się w tą i z powrotem. W trakcie figli często podgryzają się, trącają łapą lub przewracają na ziemię. Niektóre z nich mogą nawet wyglądać groźnie. Tak było i w tym wypadku.

Husky i jego matka wyglądają, prawie jakby walczyły. Przepychają się, tarzając po ziemi. W pewnym momencie suczka chwyciła szczeniak zębami za szyję. Choć scenka może wyglądać dramatycznie, warto pamiętać, że psie kryteria różnią się od ludzkich. Zwierzaki posiadają duże wyczucie i podczas zabawy nie zaciskają szczęk na tyle mocno, by wyrządzić sobie nawzajem krzywdę. Tak samo postępują z ludźmi. Szczególnie małe psiaki często łapią nas pyszczkiem za rękę lub lekko podgryzają, by skłonić nas do wspólnych harców.

Wszyscy ostrzegali ich przed adopcją najsmutniejszego psa w schronisku. Nie posłuchaliWszyscy ostrzegali ich przed adopcją najsmutniejszego psa w schronisku. Nie posłuchaliCzytaj dalej

Husky bawił się z mamą

Psy zazwyczaj bawią się w dwie gry, jedna przypomina ludzkiego berka, druga zapasy. To jedne z niewielu zwierząt, którym bieganie sprawia autentyczną przyjemność. Ganianie się w tą i z powrotem wykonując gwałtowne zwroty i uniki stanowi dla nich świetną rozrywkę. W wielu wypadkach posługują się przy tym patykiem lub zabawką. Wtedy ich celem jest wyrwanie drugiemu uczestnikowi cennego przedmiotu i utrzymanie go w pysku jak najdłużej. W wypadku zapasów próbują przewrócić drugiego czworonoga na ziemię i przytrzymać go tam aż ten nie ułoży się w pozycji, która postrzegana jest jako uległa. Właściciele powinni bacznie przyglądać się tego typu zabawie. Niewiele potrzeba by przerodziła się w realną bójkę i któremuś ze zwierzaków stała się krzywda. Należy zwracać uwagę na mowę ciała jej uczestników.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ważne: Weterynarz zdradził 8 wskazówek, aby zwierzęta mogły żyć dłużej
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Nauczyli go straszyć niedźwiedzie. Pies zrobił psikusa, spotkał sarenkę i zapomniał o całym świecie

Husky podgryzały się nawzajem

Psie figle mają kilka podstawowych funkcji. Pomagają ustalić hierarchię w stadzie, zapewniają im trening przydatnych umiejętności i zacieśniają więzy pomiędzy uczestnikami. Podobnie jak ludzie, psy funkcjonują w grupach. Między poszczególnymi zwierzakami rozgrywają się różne konflikty i sympatie. Niektóre lubią się bardziej od innych, część nie toleruje obecności zwierzaków tej samej płci, inne rywalizują ze sobą. Zaobserwowano, że nawet w zapasach nie zawsze wygrywa większy czworonóg. Ustalono, że swoją siłę psiaki dostosowują do możliwości swojego partnera. Nie zawsze starają się wygrać za wszelką cenę. Zdarzają się wypadki, w których jeden pozwala drugiemu wygrać, lub zdobyć przewagę, jedynie po to, by bawić się dłużej. Jeśli uczestnik widzi, że drugi pupil nie bawi się dobrze, lub ma dość kontaktów z nim najczęściej odpuszcza.

ZOBACZ WIDEO:

Skandal na Dolnym Śląsku. Rozbito nielegalną pseudohodowlę psów, lokalny weterynarz maczał w niej palceSkandal na Dolnym Śląsku. Rozbito nielegalną pseudohodowlę psów, lokalny weterynarz maczał w niej palceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odkryli skarb sprzed milionów lat. Znalezisko zbiło z tropu naukowców badających teorię ewolucji
  2. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł opanować łez gdy go ratował, wzruszające nagranie
  3. Obcy kot ciągle hałasował pod drzwiami mężczyzny. W końcu wpuścił go do środka, ale finału nie przewidział
  4. Najbardziej samotny słoń na świecie w końcu będzie miał towarzystwo. Po 35 latach zerwą mu łańcuchy i przewiozą do nowego zoo
  5. Co robi kot sam w domu? Wzruszające nagranie ujawnia niewiarygodną prawdę
  6. Ujawnił ostatniego SMSa Anny Przybylskiej. Łzy same cisną się do oczu. "Ilekroć widzę na mapie Gdynię, to wtedy zawsze myślę o Ani"

źródło:twitter.com

Następny artykuł