Golden retriever i kot
Źródło: youtube.com/ Funny Dog Bailey

Golden retriever próbuje spokojnie spać. Nagle "atakuje" go kot, wideo bawi do łez

26 Grudnia 2020

Golden retriever o imieniu Bailey spał spokojnie na kanapie. Kot nie miał jednak zamiaru pozwolić mu na spokojny wypoczynek. Prawdopodobnie znudzony mruczek, chciał zmusić swojego większego przyjaciela do zabawy. Właścicielka zwierzaków nagrała całe zajście.

Golden retrievery są uznawane za jedne z najbardziej przyjaznych i łagodnych psów. Choć ich relacje z kotami nie zawsze wyglądają tak dobrze, jak w wypadku Bailey, nikogo nie powinien zdziwić fakt, że na "napaść" kota odpowiedziała, liżąc go po pysku. Słodkie nagranie szybko stało się kolejnym hitem internetu. Użytkownicy serwisu Youtube byli zachwyceni postawą czworonoga.

Golden retriever nie dał się sprowokować

Choć niechęć psów i kotów stała się wręcz przysłowiowa, znajdziemy wiele dowodów na to, że ich pokojowa egzystencja w jednym domu jest możliwa. Ich relacje nie zawsze są na tyle zażyłe, by mogły się wspólnie bawić, jednak to także jest możliwe.

Zazwyczaj jednak, zwierzaki po prostu tolerują siebie nawzajem, starając się nie wchodzić sobie nawzajem w drogę. Duże znaczenie ma tutaj socjalizacja obu pupili, jak i postawa właścicieli.

W wypadku Bailey wszystko musiało ułożyć się perfekcyjnie. Na nagraniach zamieszczanych przez jej właścicielkę widzimy wiele przykładów na to, że domowym mruczkiem łączy ją prawdziwa przyjaźń.

Golden retrievery nie bez powodu uchodzą za jedne z najłagodniejszych i najspokojniejszych psów świata. Wiele zwierzaków straciłoby cierpliwość, gdyby kot próbowałby wejść im na grzbiet. Suczka wydaje się kompletnie nie zwracać uwagi na zachowanie swojego mniejszego przyjaciela, dosłownie wchodzącego jej na głowę.

Jeleń utknął na środku zmrożonego jeziora. Nagrano niecodzienną akcję ratunkowąJeleń utknął na środku zmrożonego jeziora. Nagrano niecodzienną akcję ratunkowąCzytaj dalej

Golden retriever zaczął bawić się z kotem

W końcu pies zaczął odpowiadać na zaczepki kota. Bailey obróciła się na kanapie i zaczęła lizać go po pyszczku. Mruczek uznał to za dobry znak i zaczął próbować nakłonić przyjaznego golden retrievera do zabawy.

Choć suczka w niektórych momentach łapała głowę kota swoim pyszczkiem, na pierwszy rzut oka widać, że nie próbuje mu zrobić krzywdy. Rzadko kiedy możemy podziwiać tak opanowanego czworonoga.

Psy tej rasy zazwyczaj świetnie dogadują się z innymi obecnymi w domach zwierzakami. Nawet jeśli pies podczas spacerów próbuje gonić koty, nie znaczy to, że nie zaakceptuje mruczka w swoim domu.

Choć oczywiście chcielibyśmy, by relacje wszystkich psów i kotów wyglądały tak, jak widocznych na nagraniu zwierzaków, niestety nie wszystkie czworonogi dogadają się z kotem. Wiele zależy od rasy pupila.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: YouTube

Następny artykuł