Swiatzwierzat.pl
golden retriever

facebook.com/Epic Videos 

Golden retriever słucha, jak właściciel gra na gitarze. Mina psa, kiedy muzyka ucicha jest po prostu bezcenna

26 Września 2020

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Golden retriever to rasa słynąca z wyjątkowej pogody ducha i bezproblemowego podejścia do życia. Filmy z udziałem tych uroczych piesków błyskawicznie stają się hitami sieci. Nie inaczej było z tym nagraniem, które bawi do rozpuku! Pokazuje r

Golden retriever z nagrania to prawdziwy miłośnik muzyki. Psi meloman został uwieczniony podczas słuchania utworu granego na gitarze przez jego właściciela. Zwierzę wyraźnie jest pod wrażeniem talentu swojego pana, czemu daje wyraz w najbardziej uroczy sposób. Miny psiaka sprawiają, że po prostu nie da się nie uśmiechnąć. Sami zobaczcie, jak słodki golden retriever czuje bluesa!

Golden retriever słucha muzyki

Ten psiak to prawdziwy meloman. Krótkie nagranie przedstawia golden retrievera, który uważnie wsłuchuje się w dźwięki wygrywane na gitarze przez jego pana. Jego reakcja po prostu rozkłada na łopatki. Kiedy rozbrzmiewa muzyka, pies robi minę zupełnie, jakby się uśmiechał... i kiwa się do rytmu! Jednak gdy tylko właściciel robi przerwę i muzyka ustaje, golden retriever zupełnie zmienia wyraz pyszczka i wydaje się wręcz urażony tym, że nie może dalej tańczyć. Internauci są zachwyceni i dociekają, czy wideo jest w jakiś sposób ustawione, czy może pies naprawdę kocha muzykę. No właśnie - jak to jest? Czy nasi pupile lubią słuchać muzyki tak samo, jak my?

Czy psy lubią muzykę?

Czy psy rozumieją muzykę? Czy lubią jej słuchać? Wszyscy wiemy, że mają doskonały słuch. Rejestrują o wiele więcej niż my, nic więc dziwnego, że często naprawdę boją się głośnych czy zbyt ostrych dźwięków. Sprawdzono, czy psy lubią "ludzką" muzykę i puszczono im utwory wykonawców takich jak Britney Spears, Robbie Williams, Bob Marley,  Vivaldi, Beethoven czy Metallica. Zespół naukowców z Belfastu pod przewodnictwem Deborah Wells przeprowadził badanie i okazało się, że choć pop nie wpływa zbytnio na zmysły psiaków to Metallica je pobudza i zachęca do szczekania, za to muzyka klasyczna sprawiała, że są zrelaksowane i senne. Na rynku i w sieci pojawiają się też specjalne składanki z relaksacyjną muzyką, która ma pomóc psom w pokonaniu lęków i w relaksie. Jeśli nasz zwierzak jest wyjątkowo podatny na bodźce, warto więc pamiętać także o nim, gdy słuchamy muzyki - lepiej sprawdzać, czy na pewno mu ona nie przeszkadza i nie budzi w nim negatywnych emocji!

źródło: facebook.com/Epic Videos

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >