Mały golden próbuje poradzić sobie z czkawką
Źródło: YouTube/McBango

Mały golden retriever dostał czkawki. Zareagował w rozczulający sposób, wszystko zostało nagrane

10 Grudnia 2020

Mały, śliczny szczeniak rasy golden retriever dostał czkawki. Właściciel pieska nagrał, co próbował zrobić, by poradzić sobie z męczącym go problemem. Wideo jest urocze, ale czy powinniśmy martwić się czkawką u szczeniaka?

Uroczy szczeniak o imieniu CJ dostał czkawki. Dźwięki, jakie przy tym wydaje, brzmią jak piszcząca zabawka. Właściciel wszystko nagrał i udostępnił na YouTube. Mały golden retriever ostatecznie próbuje poradzić sobie z problemem, poprzez próbę zaśnięcia - najwyraźniej walka z czkawką była dla szczeniaczka poważnym starciem.

Zobacz także: Emilian Kamiński proponuje wigilię, jakiej jeszcze nie było

Atak czkawki

Na nagraniu udostępnionym na YouTube przez właściciela małego goldena retrievera widzimy, jak szczeniaczek próbuje walczyć z czkawką, chowając się za miską! Położył się tuż za michami, i wcisnął swój pyszczek pomiędzy nie, a ścianę. I leży tak w nadziei, że czkawka mu przejdzie.

Niestety, próba pozbycia się czkawki nie powiodła się. Właściciel na nagraniu próbuje dodać otuchy szczeniakowi. Mały golden retriever popatrzył błagalnie na człowieka, jednak i to nie pomogło w pozbyciu się problemu. Wyjście z kryjówki też nie było najlepszym pomysłem.

Zobacz także: Dlaczego koty ugniatają? Strach, błogostan, a może stres? Wiemy co, to oznacza

Ostatecznie szczeniak CJ postanowił położyć się z tuż przy swoim wygodnym legowisku. Głowę oparł wysoko o miękką poduchę,przymykając oczka i próbując zasnąć. Czy w ten sposób poradził sobie z trapiącym go problemem?

Niestety, nie dowiemy się tego, gdyż nagranie się kończy. Możemy tylko trzymać kciuki za naszego małego retrievera, by dał sobie radę, bo walczył z czkawką dzielnie!

Reakcja szczeniaczka budzi zachwyt wśród internautów, mały golden retriever jest niesamowicie rozczulający. Jedna z osób oglądających nagranie tak je skomentowała: Mój Boże, chciałabym potrzymać tą małą, kochaną kuleczkę, dopóki czkawka się jej nie skończy. To jest zbyt słodkie!

Czy właściciel nie powinien się martwić?

Czkawka u szczeniaków jest dość powszechnym zjawiskiem, na szczęście, jest to niegroźna przypadłość. Szczeniaki dostają czkawki najczęściej, gdy zbyt łapczywie piją mleko. Jeśli piesek robi to za szybko, łyka przy okazji powietrze, które rozszerza jego żołądek. W tej sytuacji szczeniak dostaje czkawki, by pozbyć się właśnie tego nadmiaru tlenu.

Jeśli nasz psiak ma czkawkę, nie ma się czym przejmować - jest to naturalne i powinno przejść samo. Dorosłym psom czkawka też może się przytrafić, ale też nie jest groźna. Najczęściej zdarza się, gdy pies je za szybko albo jest zestresowany.

Jeśli jednak u dorosłych psów czkawka powtarza się to zbyt często i trwa zbyt długo - wtedy dobrze byłoby skonsultować to z weterynarzem. Może to świadczyć o jakimś poważniejszym problemie zdrowotnym, który trapi naszego pupila.

Przy szczeniakach natomiast najczęściej nie ma się czego obawiać. To, co widzimy na nagraniu, jest dość częstym zjawiskiem. Nasz mały golden retriever dzielnie próbuje poradzić sobie z problemem, który zapewne za chwilkę mu przejdzie. Tutaj możecie zobaczyć, jak inny szczeniak próbował radzić sobie z czkawką.

Policja rozbiła szajkę złodziei psów. 44 czworonogi wrócą do swoich właścicieliPolicja rozbiła szajkę złodziei psów. 44 czworonogi wrócą do swoich właścicieliCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: YouTube/McBango, zooplus.pl

Następny artykuł