Swiatzwierzat.pl
Max w samochodzie

instagram.com/ mayormax1

Od 8 lat sprawuje urząd burmistrza. Golden retriever został wybrany na kolejną kadencje.

9 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Golden retriever został burmistrzem górskiego miasteczka Idyllwild w Kalifornii. Urząd ten pełnił najpierw jego brat, który niestety zmarł. Max II przejął po nim obowiązki burmistrza, którego miasteczko wybiera na jednoroczną kadenc

Golden retriever jako burmistrz posiada wiele różnych obowiązków. Musi promować i dbać o dobre imię swojej społeczności, uczestniczyć w uroczystościach, prowadzić pochody na 4 czerwca czy otwierać jarmarki, festiwale i koncerty. Lista obowiązków oficjela jest więc dość długa. Na pomysł organizacji wyborów wpadła organizacja, zajmująca się ratowaniem dzikich i domowych zwierząt - Animal Rescue Friends. Wolontariusze uznali to za dobry sposób na promocję miasteczka. Każdy mógł zgłosić swoje zwierzę w wyścigu.

Golden retriever świetnie sprawuje swój urząd

Idyllwild jest miastem, które nie posiada własnych struktur sprawujących władzę nad tym terenem. Nie utworzyło własnych jednostek administracyjnych, na szczeblach stanowych oraz krajowym reprezentują je politycy z sąsiednich okręgów. Żaden człowiek nie mógł więc zostać jego burmistrzem, ponieważ zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych miasto nie funkcjonuje jak odrębny obszar. Ludzie chcieli jednak, by ktoś ich reprezentował. Postanowili więc zorganizować wybory, połączone ze zbiórką funduszy, w których udział wezmą zwierzęta domowe. Nominowano 14 psów i 2 koty, które wzięły udział w wyścigu o fotel burmistrza. Ludzie mogli na nie głosować dokonując jednodolarowych wpłat na konto lokalnej fundacji. Zebrano aż 31 tysięcy dolarów. Zwycięzca wyborów uzyskał aż dwie trzecie głosów.

Max rządzi już 8 lat

Pierwszym psem wybranym na urząd był Max I, brat obecnie urzędującego włodarza. Zmarł jednak przed końcem kadencji. ARF zezwoliło jednak, by jego brat Max II, a właściwie Maximus II Mighty-Dog Mueller przejął jego obowiązki. Ludzie byli tak zadowoleni z jego rządów, że wnieśli wniosek o to, by jego kadencja została przedłużona o kolejny rok. Ostatecznie, jako, że wnioski wpływały co roku, w 2014 roku instytucja przedłużyła jego kadencję dożywotnio. W sprawowaniu jego obowiązków wspiera go dwójka rodzeństwa. Mikey i Mitzi, także golden retrievery w razie potrzeby obejmują rolę "pełniącego obowiązki burmistrza". Relację z poczynań psiego włodarza możemy podziwiać na jego Instagramie. Pies robi karierę nie tylko jako polityk, ale także jako influencer. 

Źródło: nypost.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >