Max w samochodzie
Źródło: instagram.com/ mayormax1

Od 8 lat sprawuje urząd burmistrza. Golden retriever został wybrany na kolejną kadencje.

9 Sierpnia 2020

Golden retriever został burmistrzem górskiego miasteczka Idyllwild w Kalifornii. Urząd ten pełnił najpierw jego brat, który niestety zmarł. Max II przejął po nim obowiązki burmistrza, którego miasteczko wybiera na jednoroczną kadencję. Max rządzi jednak już od 8 lat. Co roku ludzie składają wniosek o przedłużenie jego urzędowania o kolejny rok. Wszystko wskazuje więc na to, że dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Golden retriever jako burmistrz posiada wiele różnych obowiązków. Musi promować i dbać o dobre imię swojej społeczności, uczestniczyć w uroczystościach, prowadzić pochody na 4 czerwca czy otwierać jarmarki, festiwale i koncerty. Lista obowiązków oficjela jest więc dość długa. Na pomysł organizacji wyborów wpadła organizacja, zajmująca się ratowaniem dzikich i domowych zwierząt - Animal Rescue Friends. Wolontariusze uznali to za dobry sposób na promocję miasteczka. Każdy mógł zgłosić swoje zwierzę w wyścigu.

Lwiątko cierpiało ku uciesze turystów. Prezydent Putin interweniował osobiścieLwiątko cierpiało ku uciesze turystów. Prezydent Putin interweniował osobiścieCzytaj dalej

Golden retriever świetnie sprawuje swój urząd

Idyllwild jest miastem, które nie posiada własnych struktur sprawujących władzę nad tym terenem. Nie utworzyło własnych jednostek administracyjnych, na szczeblach stanowych oraz krajowym reprezentują je politycy z sąsiednich okręgów. Żaden człowiek nie mógł więc zostać jego burmistrzem, ponieważ zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych miasto nie funkcjonuje jak odrębny obszar. Ludzie chcieli jednak, by ktoś ich reprezentował. Postanowili więc zorganizować wybory, połączone ze zbiórką funduszy, w których udział wezmą zwierzęta domowe. Nominowano 14 psów i 2 koty, które wzięły udział w wyścigu o fotel burmistrza. Ludzie mogli na nie głosować dokonując jednodolarowych wpłat na konto lokalnej fundacji. Zebrano aż 31 tysięcy dolarów. Zwycięzca wyborów uzyskał aż dwie trzecie głosów.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kiedy właścicielka rozsypała prochy psa ukazał jej się widok nie z tego świata. Czy zmarły pupil dał jej znak?
2. Dziś Wielki Dzień Pszczół w Polsce. Wiecie, ile miodu produkuje jedna przez całe życie?

Max rządzi już 8 lat

Pierwszym psem wybranym na urząd był Max I, brat obecnie urzędującego włodarza. Zmarł jednak przed końcem kadencji. ARF zezwoliło jednak, by jego brat Max II, a właściwie Maximus II Mighty-Dog Mueller przejął jego obowiązki. Ludzie byli tak zadowoleni z jego rządów, że wnieśli wniosek o to, by jego kadencja została przedłużona o kolejny rok. Ostatecznie, jako, że wnioski wpływały co roku, w 2014 roku instytucja przedłużyła jego kadencję dożywotnio. W sprawowaniu jego obowiązków wspiera go dwójka rodzeństwa. Mikey i Mitzi, także golden retrievery w razie potrzeby obejmują rolę "pełniącego obowiązki burmistrza". Relację z poczynań psiego włodarza możemy podziwiać na jego Instagramie. Pies robi karierę nie tylko jako polityk, ale także jako influencer.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mały terier zapłodnił rottweilera. Urodziły się szczeniaki, które są unikatową mieszanką wybuchową
  2. Wnuczek zafundował 87-letniej babci makijaż, który odmłodził ją o kilkadziesiąt lat
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Dziki pościg na plaży nudystów. Mężczyzna bez ubrań gonił za dzikiem, zwierzę ukradło mu torbę z drogą zawartością
  5. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  6. WizzAir pilnie poszukuje pasażerów lotu z Polski. Na pokładzie był zakażony

Źródło: nypost.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł