golden retriever z panem
Źródło: youtube.com/South China Morning Post

Golden retriever martwi się o pana. Czuwa przy jego łóżku każdej nocy

1 Lutego 2021

Choć wszystkie psy są wspaniałe, golden retrievery mają w sobie coś, co doskonale podsumowuje nazwa rasy - te psiaki mają serca ze złota! Pupil pewnego Chińczyka jest zmartwiony każdej nocy, kiedy jego pan nakłada aparat tlenowy. Nie opuszcza go ani na moment.

Golden retriever o imieniu Mao Mao jest bardzo oddany swojemu panu. Do tego stopnia, że kiedy właściciel zasypia ze specjalną maską tlenową na twarzy, pies nie opuszcza go ani na chwilę. Martwi się, że coś może stać się jego ukochanemu człowiekowi!

Golden retriever martwi się o pana

Nie jest żadną tajemnicą, że psy przywiązują się do właścicieli i jeśli człowiek traktuje je z życzliwością, one zawsze odwdzięczą się z nawiązką. Ten golden retriever każdej nocy pokazuje panu, jak bardzo go kocha.

Mężczyzna o nazwisku Shao mieszka w mieście Xinxiang wraz ze swoim 2-letnim podopiecznym. Golden retriever o imieniu Mao Mao jest bardzo oddany ukochanemu mężczyźnie, co pokazano na przejmującym wideo.

Pan Shao cierpi z powodu wysokiego ciśnienia oraz choroby serca, przez które może dojść do nagłego zatrzymania akcji. Z tego powodu co noc zakłada na twarz maskę tlenową, która reguluje jego oddech.

Choć mężczyźnie na co dzień nic nie dolega, jego pies jest bardzo zmartwiony medycznym sprzętem, w którym śpi jego pan. Za każdym razem, gdy ten nakłada aparat na twarz, golden retriever jest tak przejęty, że pilnuje, czy wszystko z nim w porządku.

Ostrzeżenie dla mieszkańców. Grasujące wilki zagryzły już jednego psaOstrzeżenie dla mieszkańców. Grasujące wilki zagryzły już jednego psaCzytaj dalej

Wzruszające wideo

Na nagraniu widzimy, jak zmartwiony pies kładzie głowę na piersi swojego pana, który w aparacie szykuje się do snu. Słychać, jak mężczyzna uspokaja pupila:

- Nie martw się, nic mi nie jest. Możesz iść - mówi Shao.

Jednak psa widocznie to nie przekonuje i wcale nie zamierza odchodzić - w końcu jego właściciel jest dla niego całym światem. Nic dziwnego, że pilnuje go, gdy myśli, że zagraża mu niebezpieczeństwo!

- Ja i Mao Mao nie jesteśmy powiązani więzami krwi, ale mamy więź silniejszą, niż rodzinna - powiedział mężczyzna dla South China Morning Post.

Doskonale widać to na wzruszającym nagraniu. Golden retriever oparty o pierś właściciela wygląda, jakby miał się zaraz rozpłakać. Nagranie okrążyło sieć i poruszyło setki tysięcy serc - sami zobaczcie.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: mirror.co.uk

Następny artykuł