Swiatzwierzat.pl
golden i króliki

youtube.com/ This is Bailey

Niesamowita moc przyjaźni. Małe króliczki myślą, że ich mamą jest golden retirver

27 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Golden retrievery uchodzą za wyjątkowo łagodne i opiekuńcze czworonogi. Te spokojne zwierzaki o złotym futrze uważane są za świetnych pupili dla rodzin z dziećmi jak i innymi zwierzętami. Rzadko kiedy walczą o dominacje czy są zazdrosne o uwagę swoich opi

v widoczny na nagraniu wydaje się wierzyć, że małe króliczki to jego szczeniaki. Co ciekawsze maluchy także wydają się traktować wielkiego psa jak swoją matkę. Króliki miniaturowe to zwierzęta nigdy nie wykazujące agresji skierowanej do innych zwierząt. Łagodne maluchy potrzebują natomiast wiele czułości i troski. Przywiązują się do osób (lub zwierząt), które okazują im zainteresowanie i przyjaźń. Warto uważać zapoznając ze sobą zwierzaki różnych gatunków. W sieci możemy podziwiać setki filmów obrazujących ich przyjaźń, jednak nie zawsze czworonogi dogadują się ze sobą tak dobrze.

Golden retriever opiekuje się króliczkami

Wiele ras psów, szczególnie tych, które w przeszłości wykorzystywane były do polowań, mogłaby zareagować zupełnie inaczej na obecność maluchów. Część zwierząt nie jest w stanie nawiązać relacji z innym futrzakiem. Na szczęście w tym wypadku golden retriever wykazuje się anielską wręcz cierpliwością, jak i instynktem opiekuńczym wobec króliczków. Pozwala im się do siebie przytulać, wchodzić na siebie czy skakać po swoim posłaniu.Sam jedynie je liże, lub przestawia, przesuwając je za pomocą nosa lub ruchów pyszczka. Bailey, widoczny na filmie pies znany jest internautom. Jego kanał subskrybuje 81 milionów osób. Stał się sławny głównie ze względu na swoją przyjaźń z zajączkami. Szczególną furorę zrobiły filmy, na których wykorzystuje swoich skaczących przyjaciół jako poduszki. Jego właściciele posiadali wtedy dwójkę takich zwierząt. Samice i samca o imionach Charlotte i Sam, później na świat przyszło ich potomstwo.

Króliki uwielbiają golden retrievera

Bailey zaprzyjaźnił się z ich dziećmi równie szybko jak z nimi. Właściciele zwierząt, krótko po narodzinach maluchów pozwolili golden retrieverowi podejść do nich i je obwąchać. Pies wydawał się zaskoczony i zdezorientowany. Nic dziwnego, króliki po narodzinach nie mają futra, które pojawia się nawet po kilku tygodniach życia i w niczym nie przypominały puchatych rodziców, na których tak lubił się kłaść.Pies potrzebował kilku dni by przyzwyczaić się do nowych domowników. Szybko jednak zaczął wykazywać się wobec nich niesamowitym instynktem opiekuńczym, dbał by zwierzaki nie oddalały się za bardzo od siebie, jak i od niego. Relacja jaka nawiązała się pomiędzy nimi poskutkowała powstaniem filmu "Małe króliki myślą, że golden retriever jest ich mamą". Trudno im się dziwić. Psiak wykazuje się wręcz anielską cierpliwością. Właściciele opiekują się także papugą, widoczną na nagraniu. Ona także wydaje się przyjaźnie nastawiona do reszty zwierząt.

źródło: youtube.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >