golden i króliki
Źródło: youtube.com/ This is Bailey

Niesamowita moc przyjaźni. Małe króliczki myślą, że ich mamą jest golden retirver

27 Sierpnia 2020

Golden retrievery uchodzą za wyjątkowo łagodne i opiekuńcze czworonogi. Te spokojne zwierzaki o złotym futrze uważane są za świetnych pupili dla rodzin z dziećmi jak i innymi zwierzętami. Rzadko kiedy walczą o dominacje czy są zazdrosne o uwagę swoich opiekunów. Choć kochają aktywność fizyczną i zabawę z człowiekiem, zazwyczaj nie sprawiają problemów wychowawczych. Często słyszy się o psach wykazujących się niebywałym instynktem opiekuńczym wobec innych gatunków. Tak było i w tym wypadku.

v widoczny na nagraniu wydaje się wierzyć, że małe króliczki to jego szczeniaki. Co ciekawsze maluchy także wydają się traktować wielkiego psa jak swoją matkę. Króliki miniaturowe to zwierzęta nigdy nie wykazujące agresji skierowanej do innych zwierząt. Łagodne maluchy potrzebują natomiast wiele czułości i troski. Przywiązują się do osób (lub zwierząt), które okazują im zainteresowanie i przyjaźń. Warto uważać zapoznając ze sobą zwierzaki różnych gatunków. W sieci możemy podziwiać setki filmów obrazujących ich przyjaźń, jednak nie zawsze czworonogi dogadują się ze sobą tak dobrze.

Golden retriever opiekuje się króliczkami

Wiele ras psów, szczególnie tych, które w przeszłości wykorzystywane były do polowań, mogłaby zareagować zupełnie inaczej na obecność maluchów. Część zwierząt nie jest w stanie nawiązać relacji z innym futrzakiem. Na szczęście w tym wypadku golden retriever wykazuje się anielską wręcz cierpliwością, jak i instynktem opiekuńczym wobec króliczków. Pozwala im się do siebie przytulać, wchodzić na siebie czy skakać po swoim posłaniu.Sam jedynie je liże, lub przestawia, przesuwając je za pomocą nosa lub ruchów pyszczka. Bailey, widoczny na filmie pies znany jest internautom. Jego kanał subskrybuje 81 milionów osób. Stał się sławny głównie ze względu na swoją przyjaźń z zajączkami. Szczególną furorę zrobiły filmy, na których wykorzystuje swoich skaczących przyjaciół jako poduszki. Jego właściciele posiadali wtedy dwójkę takich zwierząt. Samice i samca o imionach Charlotte i Sam, później na świat przyszło ich potomstwo.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Husky po 2 miesiącach stracił kochany dom. Powód przyprawia o złość
2. Bezdomny kot, który był uznany za zbyt brzydkiego do pokochania. Ludzie omijali go na ulicy
3. Jakie rośliny są odpowiednie do mieszkania z kotem? Miłośnicy zwierzaków i kwiatów muszą je znać

Króliki uwielbiają golden retrievera

Bailey zaprzyjaźnił się z ich dziećmi równie szybko jak z nimi. Właściciele zwierząt, krótko po narodzinach maluchów pozwolili golden retrieverowi podejść do nich i je obwąchać. Pies wydawał się zaskoczony i zdezorientowany. Nic dziwnego, króliki po narodzinach nie mają futra, które pojawia się nawet po kilku tygodniach życia i w niczym nie przypominały puchatych rodziców, na których tak lubił się kłaść.Pies potrzebował kilku dni by przyzwyczaić się do nowych domowników. Szybko jednak zaczął wykazywać się wobec nich niesamowitym instynktem opiekuńczym, dbał by zwierzaki nie oddalały się za bardzo od siebie, jak i od niego. Relacja jaka nawiązała się pomiędzy nimi poskutkowała powstaniem filmu "Małe króliki myślą, że golden retriever jest ich mamą". Trudno im się dziwić. Psiak wykazuje się wręcz anielską cierpliwością. Właściciele opiekują się także papugą, widoczną na nagraniu. Ona także wydaje się przyjaźnie nastawiona do reszty zwierząt.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. Rodzice się ucieszą. Rząd przewiduje kolejne wsparcie dla rodzin
  3. Dramat na Podkarpaciu. Rzucił się z ostrym narzędziem na psa, wszystko działo się na oczach właściciela
  4. Ktoś wyrzucił ciężarną suczkę z samochodu. Nie miała nawet siły pić, potrzebna jej pomoc
  5. Mała suczka husky próbuje ukraść tacie jedzenie. Wtedy do akcji wkracza drugi szczeniak i daje jej lekcję
  6. Doda przeszła samą siebie, wyłoniła się z morza niczym syrena. Zdjęcia zapierają dech

źródło: youtube.com

Następny artykuł