Swiatzwierzat.pl
Gabriel Seweryn

instagram/gabriel_seweryn

Gabriel Seweryn zdradził nam, czy zamierza skończyć z naturalnymi futrami

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Gabriel Seweryn, polski projektant z Głogowa, znany także jako postać z programu TTV "Królowe życia" od lat projektuje kożuchy czy płaszcze używając do tego naturalnych futer. Jego projekty cieszą się wielką popularnością w Polsce. Zamawiają u niego m.in. Danuta i Zenek Martyniukowie, Monika Olejnik czy Iwona Węgrowska. Choć moda na naturalne futra już dawno minęła, Seweryn wciąż szyje z lisów, norek i innych zwierząt. Czy wkrótce zrezygnuje z tego dodatku? Zapytaliśmy.

Na odpowiedź od Gabriela Seweryna czekaliśmy kilka miesięcy. Wydaje się, że projektant nawet nie rozważał decyzji o porzuceniu naturalnych futer.

Gabriel Seweryn porzuci naturalne futra?

- Nie zamierzam - odpisał nam Seweryn na Instagarmie, komentując możliwość szycia ubrań korzystając ze sztucznych futer.

"Versace z Głogowa" na rynku istnieje od ponad 30 lat. W jednym z wywiadów wyznał kiedyś, że nie narzeka na brak zleceń. U Seweryna ubiera się u niego wiele polskich gwiazd, jednak niektórzy nie chcą się ujawniać. Projektant strzeże tajemnicy swoich klientów, stąd nie zamierza narażać ich na jakieś przykrości.

Kundelek

5-letni kundelek znaleziony martwy w studni. Wrzucono go tam żywego

CZYTAJ DALEJ

Stop naturalnym futrom

Organizacje pro zwierzęce od lat walczą o zakaz używania naturalnych futer. W wielu krajach już dawno zakazano hodowli zwierząt na futra, jednak lista państw "do poprawy" jest nadal długa.

Pierwszym państwem zakazującym hodowli zwierząt na futra była Wielka Brytania (2000 rok). W ślad za nią poszła Austria, Holandia, Chorwacja, Norwegia, Luksemburg i wiele innych. W niektórych z państw biznes futrzarski wciąż trwa, ale powoli wygasa. Na przykład Holandia całkowicie wycofa hodowlę norek do 2024 roku a Belgia w 2023 roku.

Niestety, wielu projektantów pomimo coraz to mniejszej liczby ferm, nie zamierza rezygnować z naturalnych futer. Osoby związane z tą branżą zamierzają sprowadzanie do miejsc pracy futer z innych krajów, gdzie będzie trwała produkcja, kosztem podwyższania ceny za projekt.

W Polsce wciąż istnieją fermy futrzarskie. W 2020 roku w ramach "5 dla zwierząt" miał wejść projekt likwidujący tę branżę, zakazujący wykorzystywanie zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych czy ograniczający ubój rytualny. Finalnie po wielu protestach rolników, projekt przepadł a branża futerkowa doskonale radzi sobie w kraju.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >