Swiatzwierzat.pl
Zdjęcia z interwencji

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami-Oddział w Krynicy-Zdrój

Piekło zwierząt w Starej Wsi. Ponad 30 psów przetrzymywanych w dramatycznych warunkach

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Krynickie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami przyjmuje wiele zgłoszenie dotyczących zwierząt w potrzebie. Często są to zgłoszenia anonimowe. Przed kilkoma dniami z inspektorami skontaktowała się osoba zawiadamiająca o popełnieniu przestępstwa.

Jak wówczas raportowała, ofiarami ludzkiego okrucieństwa miało być nawet 40 psów uwięzionych w jednej z miejscowości w gminie Limanowa (woj. małopolskie). Niewykluczone, że ich właściciele mogą cierpieć na syllogomanię, czyli patologiczne zbieractwo.

Trzymał 33 psy w jednym pomieszczeniu. Zwierzęta nie były karmione

Według osoby zgłaszające psy miały być głodzone, nieleczone, nie miały mieć dostępu do wody, miały nigdy nie wychodzić z domu. W przypadku, gdyby któryś z psów uciekł, mógł stanowić zagrożenie dla okolicznych zwierząt i ludzi. Na domiar złego na terenie posesji miały znajdować się martwe zwierzęta.

Zaalarmowani tym zgłoszeniem działacze TOZ postanowili zweryfikować informacje. Wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy podjęli się interwencji w miejscowości Stara Wieś. To, co zastali w środku domu należącego do starszego małżeństwa, przeszło ich najśmielsze oczekiwania.

- Na miejscu zastaliśmy zwierzęta, które były przetrzymywane w dramatycznych warunkach. Trzydzieści trzy psy przebywały w jednym pomieszczeniu. Bały się ludzi, chowały się za i pod meble, a nawet w zlewie. Psy były chore, brudne, miały poprzerastane pazury, miały pchły i brudne uszy. Samice były ciężarne – informują na swojej stronie członkowie towarzystwa.

Kot Rivers

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

CZYTAJ DALEJ


Czworonogi zostały odebrane

Jak wynika z relacji opublikowanej na mediach społecznościowych, psy uwięzione w domu nie miały dostępu do wody, jedzenia, nie były szczepione i odrobaczane. Ich właściciele nie zapewnili im choćby jednego suchego miejsca na którym mogły się położyć.

Dodatkowo w pomieszczeniach panował niewyobrażalny brud i smród. Na podłodze walały się odchody zwierząt, a odór stęchlizny w pewnych momentach uniemożliwiał interwencję. 

- Pierwszy raz cieszyliśmy się, że mamy maseczki! Właściciele psów nie mieli dla nich żadnego jedzenia – dodają.

Na miejsce wezwano także policję oraz służby weterynaryjne. Wspólnie podjęto decyzję o natychmiastowym odebraniu psów właścicielom. Starsze małżeństwo zrzekło się do nich praw, a krynickie towarzystwo zobowiązało się do znalezienia im nowych opiekunów. 

Psy potrzebujące pilnej opieki medycznej zostały umieszczone w transporterach i przewiezione do lokalnej lecznicy. Jak się dowiadujemy, dzięki ogromnej pomocy, wsparciu i uprzejmości Wójta Gminy Chełmiec, który zgodził się na przewiezione i zabezpieczenie psów u siebie w schronisku, pozostałe czworonogi również trafiły w bezpieczne miejsce.

W związku z podejrzeniem pełnienia przez właścicieli przestępstwa znęcania się nad psami krynickie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami złożyło zawiadomienie w tym zakresie. Funkcjonariusze zabezpieczyli materiał dowodowy, który zostanie użyty w toczącym się postępowaniu.

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >