Swiatzwierzat.pl
Piesek

Fundacja Zwierzęca Polana

Fundacja ogłosiła bankructwo. Internauci zebrali ponad pół miliona złotych

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Kilka dni temu Fundacja Zwierzęca Polana ogłosiła bankructwo. – „Kochani, nie udało się. Nie mamy już nadziei ani sił. To koniec. Nasza zbiórka utknęła na 37%. Nie mamy za co karmić zwierząt, nie mamy za co leczyć zwierząt”, napisano w mediach społecznościowych. Dramatyczny wpis dotarł do setek internautów, którzy postanowili pomóc. Fundacja Zwierzęca Polana nie mogła zamknąć się po 9 latach działalności. W końcu tak wielu istotom wciąż należy pomóc.

Członkowie fundacji nie mieli jednak wyjścia. Mieli same długi, nie starczało im na bieżące potrzeby, nikt nie chciał pomagać, wesprzeć chociażby złotówką. Koniec Fundacji oznaczał znalezienie nowych domów dla prawie 150 psów, koni, krów i owiec.

- Chcemy, żeby nasi podopieczni trafili w jak najlepsze ręce i dopilnujemy tego. Tyle jeszcze możemy dla nich zrobić – napisano na Facebooku.

 Niespodziewana pomoc 

Dramatyczny apel dotarł do Vogule Poland i Make Life Harder. Blogerzy udostępnili zrzutkę prowadzoną przez Fundację na swoich kanałach, a wierni fani profili jak zawsze nie zawiedli. Nie zastanawiając się długo Polacy zaczęli przelewać pieniądze na konto Fundacji. W końcu nikt nie chciał, aby ich działalność się zakończyła. 

Internetowa zbiórka zakładała zebranie potężnej sumy 250 tysięcy złotych na pomoc dla zwierząt. Cel został zrealizowany jedynie w 37 %, co nie napawało optymizmem. Kiedy link do zbiórki udostępniły satyryczne profile, ta w mgnieniu oka osiągnęła swój cel. Ponieważ było można wpłacać pieniądze, internauci nie przestawali przelewać gotówki. Zebrano dużo więcej niż oczekiwano. 

- Kochani, od wczoraj po prostu tkwimy w stuporze. Wczorajszy dzień zaczął się dla nas czarnymi chmurami, rozpaczą i brakiem sił. Zewsząd dzwoniły telefony o spłatę długów, a my po prostu nie mieliśmy skąd wziąć tych pieniędzy. Czuliśmy, że to koniec. A wtedy zjawiliście się Wy pod wodzą cudownych Make Life Harder i zrobiliście cud – napisano na koncie zrzutki. 

 Potężny wynik

Internauci przekazali dwa razy więcej gotówki, niż proszono! Podczas pisania tego artykułu planowana kwota została przekroczona o 275%! Na koncie zbiórki widnieje potężna suma 551 tysięcy 206 złotych. Wciąż można wpłacać pieniądze, więc zakładamy, że w chwili czytania tego tekstu, ww. kwota jest już nieaktualna. Jest dużo większa! 

 - Kochani!!! Nie ma słów na to co się tu dziś zadziało. Rano autentycznie chcieliśmy wyć z rozpaczy, ciągle dzwoniły telefony z pytaniem co ze spłatądługów. Teraz też płaczemy, ale ze szczęścia.. – napisano na Facebooku.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

PIES POGO

Pomagamy

Mieszkał na podwórku z setką psów. Pies od ponad 1000 dni czeka w schronisku na adopcję

Czytaj więcej >
suczka Łyna

Pomagamy

Cała Polska szuka Łyny! Zaginęła suczka z charakterystycznym ogonkiem, jest nagroda

Czytaj więcej >
Młoda wolontariuszka

Pomagamy

Kilkuletnia dziewczynka zrzekła się prezentów na komunię. Wolała wspomóc bezdomne zwierzęta

Czytaj więcej >
Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE

Pomagamy

Chodził z wielkim guzem wielkości dyni! Weterynarz był, ale nic nie widział

Czytaj więcej >
Suczka

Pomagamy

Psie dziecko wypadło z okna. Na zewnątrz zobaczyło kota

Czytaj więcej >
Kika kotek

Pomagamy

Śmiertelnie chora Kika potrzebuje pomocy. Liczy się każda złotówka

Czytaj więcej >