Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Fale wyrzuciły na brzeg mumię. Nazywali go "oceanicznym potworem"
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 19.02.2024 09:39

Fale wyrzuciły na brzeg mumię. Nazywali go "oceanicznym potworem"

skamieniałe zwierzę
skamieniałe zwierzę, źródło: facebook/LowcountryMarineMammalNetwork

Morze wyrzuciło na brzeg nietypowe stworzenie. Przerażający stwór z wyglądu przypominający prehistorycznego dinozaura pojawił się na plaży, co szybko przykuło uwagę wszystkich miłośników morskich zwierząt z całego świata. Naukowcy byli zszokowani ujawnioną skamieliną. Musieli przeprowadzić badania.

W morzu żyje wiele ciekawych i nieodkrytych dotychczas zwierząt

Morskie głębiny skrywają wiele stworzeń, o których nie mamy bladego pojęcia. Wiele ujawnionych zwierząt, żyjących bardzo głęboko pod wodą swoim wyglądem nie odstaje od stworzeń które żyły w epoce dinozaurów. Czasem udaje się natrafić na okaz, który zachwyca nawet doświadczonych naukowców. 

Do niecodziennego znaleziska doszło na jednej z plaż w Południowej Karolinie. Zwierzę o dziwnym kształcie zostało wyrzucone na brzeg. Z wyglądu przypominało prehistoryczne stworzenie. Ludzie nazwali je oceanicznym potworem. 

Starsze koty — mniejszy kłopot? Adopcja mruczącego seniora ma swoje zalety "Przepraszamy, że musiałeś tyle czekać". Inspektorzy wyrwali psa z rąk oprawcy

Ciekawe znalezisko na plaży. Naukowcy musieli czekać

Znaleziskiem, które zafascynowało ludzi, okazała się tusza delfina, która zmumifikowała się pod wpływem działania słońca, soli i wiatru. Jego charakterystyczny szary kolor skóry zniknął, stąd ciężko było określić co to za zwierzę. Biała skamielina wyglądem przypominała krokodyla połączonego z dinozaurem.

Wezwany na miejsce zespół badaczy z powodu burzy nie mógł uzyskać dostępu do zmumifikowanego delfina. Musieli czekać, aż morze umożliwi dojście do znaleziska. Gdy nastąpił odpływ, grupa badaczy ubrana w wodery dotarła do truchła delfina butlonosego. Ze względu na rozkład ciała zwierzęcia pobrano wiele próbek, które dadzą odpowiedź, jaki był powód jego śmierci. W przeciągu paru dni był to kolejny wyrzucony na brzeg delfin w stanie ogromnego rozkładu.

Wyniki badań były zaskakujące. Dzięki badaczom wiemy więcej o życiu zwierząt

Po przebadaniu próbek ujawniono, że delfin był najprawdopodobniej zwykłym butlonosem i miał w sumie około dwóch i pół metra długości. Jeden z ekspertów powiedział, że w rzeczywistości nie został zmumifikowany. Jego ciało było po prostu w ogromnym stadium rozkładu. 

Dzięki badaniom podejmowanym przez naukowców możemy otrzymać wiele ciekawych informacji na temat morskich stworzeń. Próbki pobrane nawet od martwych zwierząt ujawniają jak żył dany osobnik, co jadł, w jakim środowisku przebywał oraz jak zginął. Nauka jest niesamowita.

Źródło: facebook/LowcountryMarineMammalNetwork