Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-08-11T114755.835

Facebook.com @sicscentromeridionale

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

11 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Włoskie miasteczko Sperlonga przyciąga turystów z całego świata swymi pięknymi plażami. Kiedy jest pogoda, Sperlonga to raj dla nurków, surferów i wszelkich amatorów wodnych zabaw. Niestety, gdy nie ma pogody, łatwo dochodzi do tragedii.

Wybrzeże w słonecznym miasteczku jest zdradliwe, a pogoda zmienia się bardzo szybko. Gdy wiatr powieje z niewłaściwej strony, fale porywają ludzi i sprzęty w głąb morza.

BeFunky-collage - 2021-08-11T110524.384

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

CZYTAJ DALEJ

Trzy rodziny znalazły się w niebezpieczeństwie

Tak stało się tego feralnego dnia. Nie jedna, lecz aż czternaście osób zostało nagle odciętych od plaży przez wzburzone wody i gwałtowne bałwany. Nikt nie spodziewał się tak gwałtownej zmiany pogody, nikt nie był w stanie pokonać potężnych fal.

Plażowicze z przerażeniem patrzyli, jak grupka osób zostaje zupełnie odcięta od brzegu i porwana w morze przez fale. Były to aż trzy rodziny z dziećmi, spędzające dotąd miło popołudnie na pontonach, dmuchanych materacach i deskach surfingowych.

Odpoczynek zmienił się jednak w koszmar, gdy w ciągu paru minut pogoda zrobiła się sztormowa, a fale odcięły ludziom powrót na brzeg. Łącznie w niebezpieczeństwie znalazło się 14 osób.

Eros, Mira i Mya ruszyli na ratunek

Plażowicze zaczęli panikować i dzwonić po pomoc. Na szczęście plaża Angolo w Sperlonga ma specjalne zabezpieczenie: znajduje się tu stacja psich ratowników! Specjalnie szkolone zwierzęta są odważne, zwinne, wytrzymałe i szalenie inteligentne. Dzięki temu mogą nieść pomoc tam, gdzie potrzeba szybkiej i zdecydowanej reakcji.

Trzy labradory o imionach Eros, Mira i Mya bez wahania pognały przez plażę i wskoczyły do wody. Wykonały łącznie 14 kursów, pomagając każdej z osób dostać się na brzeg przez wzburzone fale.

Niezwykła akcja ratownicza trwała 20 minut i była obserwowana przez prawie 400 zgromadzonych na plaży gapiów. Ludzie dopingowali dzielne pieski i wiwatowali, gdy kolejne osoby były bezpiecznie wyciągane na brzeg.

Psy pilnują 30 włoskich plaż

Po zakończeniu akcji ratunkowej Eros, Mira i Mya znaleźli się w centrum spontanicznego przyjęcia na swoją cześć. Pieski nie mogły opędzić się od ludzi chcących je przytulić i pogłaskać. Taki los bohaterów - sława bywa uciążliwa.

Stacja psich ratowników "SICS" (Scuola Italiana Cani Salvataggio - Wloska Szkoła Psów Ratowniczych) na plaży Angolo w miejscowości Sperlonga to jedna z trzydziestu włoskich plaż, strzeżonych przez oddział psich ratowników. Wyczyn trzech dzielnych labradorów na pewno skłoni włoskie władze do zwiększenia liczby psich stacji na wybrzeżach Morza Tyrreńskiego.

Zobaczcie zdjęcia cudownych piesków i ludzi, których uratowały:

Źródło: Facebook.com @sicscentromeridionale

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Nie tylko ludzie cierpią na skutek powodzi. Nagrano niezwykłą akcję ratunkową psa

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzieci poszły szukać bydła, czekał je przerażający los. Najstarsze miało ledwie 11 lat

Czytaj więcej >
podatek od psa

Aktualności

Ogłoszono nową kwotę podatku od posiadania psa. Ile wynosi "opłata za przyjaciela"?

Czytaj więcej >