dziecko z psem
Źródło: Facebook/Pogotowie dla Zwierząt

Wstrząsające nagranie z polskiej wsi. 6-latek rzucał psem jak piłką, sąd ogłosił wyrok

19 Grudnia 2020

Nagranie zostało udostępnione przez wolontariuszy Pogotowia dla Zwierząt. Widoczne na nim 6 i 9-latek rzucali szczeniakiem w górę i patrzyli, jak spada i uderza o ziemię. Sprawą zajął się sąd rodzinny, jednak dzieci nie poniosą konsekwencji.

Już skasowane nagranie, które zamieszczono jakiś czas temu w sieci, ukazywało brutalną zabawę, jaką dzieci urządziły sobie kosztem szczeniaka. Widzieliśmy na nim, jak zwierzę było podrzucane i uderzało raz za razem o ziemię ku uciesze chłopców. Wolontariusze Pogotowia dla Zwierząt nie mogli uwierzyć, w to, że ktoś może w taki sposób traktować psa. Postanowili złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Nagranie nie zdziwiło rodziców dzieci

Rodzice dzieci obejrzeli nagranie jeszcze zanim do ich drzwi zapukali wolontariusz Pogotowia dla Zwierząt. Na ich pytania o to, czemu sami nie reagowali, widząc, co ich dzieci robiły psu, odpowiedzieli, że "nic się na nim nie stało".

- 6-letni oprawca podrzuca psa do góry. To straszne sceny, ale taka jest niestety rzeczywistość. Rzuca psem, pies upada do kałuży, potem ponownie bierze go na ręce i ponownie rzuca. A to wszystko dzieje się kilkanaście metrów od domu we wsi Orszymowo. I nikt nie reaguje - opisuje na filmie Pogotowia dla Zwierząt Grzegorz Bielawski.

Poza krokami prawnymi postanowiono podjąć interwencję w sprawie psów trzymanych przez rodzinę z Orszymowa pod Płockiem. Szczeniak i jego matka dalej przebywały wtedy u swoich oprawców. Zwierzęta były bardzo brudne, zaniedbane i niedożywione.

– Szczeniak był cały w wodzie, brudny, w naszej ocenie niedożywiony. W nie lepszym stanie była jego matka - stwierdził narrator opracowanego przez Pogotowie dla Zwierząt filmu.

Na sugestię sterylizacji suczki właściciele zaczęli głośno protestować. Dzieci rzekomo lubią, gdy w domu rodzą się szczeniaki. Ostatecznie oba psy znalazły się w ośrodku stowarzyszenia. Po tym jak dojdą do siebie, trafią do nowych domów.

Nagrano, co mężczyzna zrobił bezpańskiemu psu. Nikt się nie spodziewałNagrano, co mężczyzna zrobił bezpańskiemu psu. Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Dzieci widoczne na nagraniu nie poniosą konsekwencji

Sprawą zajął się sąd rodzinny w Płocku. Choć dorosłemu za takie traktowanie zwierzęcia groziłoby do trzech lat więzienia, dzieci nie poniosły żadnych konsekwencji. Wyrok wywołał duże kontrowersje.

Komentujący sprawę internauci nie mogą pogodzić się z decyzją sądu, który co prawda uznał 6-latka za "wykazującego przejawy demoralizacji", jednak umorzył postępowanie w tej sprawie.

Choć nagranie zniknęło z Facebookowego profilu stowarzyszenia, zapewne wciąż da się do niego dotrzeć. Natrafiający na nie przypadkiem ludzie są w szoku, widząc zachowanie dzieci, które dla zabawy znęcają się nad małym psem.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: o2.pl

Następny artykuł