Swiatzwierzat.pl
OTOZ Animals

FB/OTOZ Animals

Dramat suczki trwał latami. Przy każdej cieczce zachodziła w ciąże

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Pracownicy z OTOZ Animals otrzymali zgłoszenie o suczce, która miała przy każdej cieczce zachodzić w ciąże. Właściciele nie chronili jej przed innymi psami, co mogło zakończyć się tragicznie dla zwierzaka. Kiedy aktywiści przybyli na miejsce, nie mogli zlokalizować nigdzie małych szczeniąt. Czy ktoś ich oszukał? Po stanie suczki raczej nie był to prima aprilisowy żart.

- Jak długo jeszcze zwierzęta będę rodziły i umierały na oczach bezwzględnych właścicieli...?Jak długo bezmyślność w Polsce będzie uznawana za normę i kary za znęcanie będą "symboliczne"? - pytają aktywiści z OTOZ Animals.

Suczka rodziła w rozlatującym się kojcu

Warunki, w których żyła suczka wołały o pomstę do nieba. Kojec rozpadał się na kawałki, pełno w nim było odchodów i błota. Jednak wkoło zamiast małych szczeniąt i innych psów było można dostrzec jedynie śmieci. Kiedy aktywiści zapytali się właścicieli, co stało się ze zwierzakami, ci nie potrafili odpowiedzieć.

Aktywiści rozpoczęli od przeszukania posesji. Suczka wiedziała, że tylko marnują swój czas. Zdecydowała się ich sama zaprowadzić do swoich dzieci, które niedawno urodziła.

- Za wszelką cenę próbowała wejść pod taczkę, która okazała się schronieniem dla 4 kilkutygodniowych maluchów. Właściciele zaniemówili... i zaczęły się tłumaczenia, że sunia chyba rzeczywiście znowu się oszczeniła... Jak można nie zauważyć ciąży i porodu u oswojonej o dużej suczki? - czytamy.

mężczyzna

Pies uratował właściciela swoim szczekaniem. Nagranie bije rekordy popularności

CZYTAJ DALEJ

Kaja i maluchy zostały odebrane

Choć Kaja nie znała aktywistów, pozwoliła im zbliżyć się do siebie i dzieci. Maluchom niczego nie brakowało, jednak suczka była pełna pcheł i kleszczy.

Wszystkie psy zostały interwencyjnie odebrane rodzinie i trafiły do domu tymczasowego - do Patrycji z OTOZ Animals Łódź.

-To Kaja wywalczyła szansę dla siebie i psich dzieciątek A teraz my walczymy o ich przyszłość. Szczeniaczki są zarobaczone i zapchlone, do adopcji będą po ukończeniu 8. tygodnia życia, teraz mają około 4 tygodni. W ciągu tygodnia przedstawimy Wam maluchy i rozpoczniemy procedurę adopcyjną dla nich i dla Kai - dodają aktywiści.

Pomóc szczeniakom można TUTAJ.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >