Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > "Do domu wraca na czterech nogach, krokiem chwiejnym". Leśnicy pokazali, jak bóbr świętował Sylwestra
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 02.01.2024 16:16

"Do domu wraca na czterech nogach, krokiem chwiejnym". Leśnicy pokazali, jak bóbr świętował Sylwestra

bóbr w fotopułapce
bóbr w fotopułapce, źródło: facebook/Lasy Państwowe

Wraz z Nowym Rokiem w sieci pojawiło się nagranie wędrującego bobra. Na filmie możemy zobaczyć uroczego osobnika, który wygląda na lekko zagubionego. Idzie na ugiętych łapach lekko tracąc równowagę. Czyżby zabawa sylwestrowa w lesie była aż tak udana?

Nagranie z fotopułapki

Lasy Państwowe dzięki zamontowaniu nowoczesnych sprzętów w lesie mogą dzielić się z nami fantastycznymi nagraniami dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Często więc zdarza się, że wśród ujęć z filmów znajdziemy wiele zabawnych historii. Tym razem główną rolę odegrał bóbr. Leśnicy w swoich social mediach wraz z życzeniami noworocznymi zamieścili humorystyczne nagranie z fotopułapki. Parunastu sekundowy filmik przedstawiający bobra wywołał wiele radości wśród komentujących go użytkowników:

“Boi się, że żona czyha na niego z wałkiem”;
“Tu czy nie tu? Tu mieszkam?”;
“Ale się uśmiałem, oglądając to”.

Tego nie zobaczycie w TVP. Do sieci trafiło nagranie z „Sanatorium miłości”. Internauci rozczarowani

Trudny powrót do domu

Mamy nadzieję, że pan bóbr bezpiecznie trafił do siebie, a czekająca na niego partnerka była wystarczająco wyrozumiała, aby wybaczyć mu późny powrót do domu.

Mamy nadzieję, że Wy bawiliście się rozważnie, wróciliście bezpiecznie i dziś w pełni sił witacie pierwsze słońce 2024 roku 😁 Wszystkiego najlepszego w nowym roku! - podsumowują leśnicy.

Sylwester w lesie

Pamiętajmy jednak, że sylwester nie dla wszystkich jest najlepszym dniem w roku. Huk spowodowany wystrzałem petard odbierany jest przez dzikie zwierzęta kilkukrotnie razy mocniej niż przez ludzi. Zwierzęta bardzo źle znoszą tę ostatnią noc w roku. Szukając bezpiecznego schronienia, w popłochu często wpadają pod koła samochodów lub dostają zawału serca. Pozwólmy dzikim zwierzętom wpadać w obiektywy fotopułapek spokojnie przez cały rok.

źródło: facebook/LasyPaństwowe