Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Dlaczego kot woli spać z tobą w łóżku? 3 powody, które sprawią, że poczujesz się wyjątkowo
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 13.10.2023 14:33

Dlaczego kot woli spać z tobą w łóżku? 3 powody, które sprawią, że poczujesz się wyjątkowo

Kot
Kot, źródło: pexels.com @Tan Danh

Koty miewają swoje humorki. To zwierzęta, które nie zrobią tego, na co nie mają ochoty. Dlatego wielu właścicieli mruczków bardzo cieszy się kiedy pupil decyduje się na wspólną drzemkę połączoną z przytulaniem. W wielu przypadkach to nie lada wydarzenie, które zdarza się jedynie raz na jakiś czas. Przekonaj się, od czego zależy czy kot postanowi spać z Tobą, czy pójdzie odpocząć w samotności.

Kot nie zaśnie przy byle kim

Koty są zwierzętami, które z ludzkiej perspektywy często zachowują się dziwnie. Warto jednak pamiętać o tym, że każda decyzja podjęta przez czworonoga wynika z wielu czynników, na które składają się usposobienie pupila, jego wspomnienia czy poziom zażyłości z opiekunem. 

To jak zwierzę zachowuje się w stosunku do Ciebie, świadczy o tym, jaka relacja Was łączy. Nawet leżenie na butach okazuje się być sygnałem mówiącym zdecydowanie więcej niż się wielu osobom wydaje. 

Warto wiedzieć, że koty nie mają w zwyczaju sypiać w przypadkowych miejscach z przypadkowymi osobami. Jeżeli Twój pupil lubi spać z Tobą w łóżku to wiedz o tym, że w ten sposób “mówi” Ci wiele miłych słów. 

pexels-tatiana-аzatskaya-3616232.jpg
Kot kładąc się obok Ciebie wysyła Ci wiele ważnych komunikatów. Źródło: pexels.com @Tatiana Azatskaya
Tylko nie mów nikomu. 5 tajemnic, które wie o tobie wyłącznie pies. Przed nim nic się nie ukryje

Spokój, zaufanie i ciepło - czyli to, co koty lubią najbardziej

Jeżeli Twój mruczek nie ma oporów przed tym, aby zasnąć przy Tobie to znak, że czuje się w Twoim towarzystwie bezpiecznie. Czworonogi lubią spędzać czas tam, gdzie czują się komfortowo. 

Ponadto koty wybierając na drzemkę łóżko swojego opiekuna, pokazują mu w ten sposób, że traktują go, jak członka stada co w ludzkim rozumieniu jest tożsame z rodziną. 

Oprócz tego czworonóg może decydować się na wspólne spanie również dlatego, że bardzo lubi Twój zapach oraz ciepło, które emitujesz

pexels-tranmautritam-2061057.jpg
Dlaczego kot śpi w łóżku? Źródło: pexels.com @Tranmautritam

Wiercisz się? Koty tego nie lubią!

Warto podkreślić to, że jeżeli kot nie lubi z Tobą spać, nie świadczy to o tym, że Wasza relacja jest zła. Być może jesteś osobą, która ma tendencję do wiercenia się w trakcie snu. Zwierzęta nie lubią być niepokojone w trakcie drzemki, nawet jeżeli ktoś robi to nieświadomie. 

Ponadto niektóre osobniki po prostu lubią spędzać czas w samotności. Koci introwertycy potrzebują bardzo niewiele interakcji ze swoimi właścicielami. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować cechy charakteru swojego pupila. 

pexels-halil-i̇brahim-çeti̇n-1754986.jpg
Koty często wolą odpoczywać w samotności, źródło: pexels.com @Hali Ibrahim CETIN

Źródło: kobieta.interia.pl, kobieta.wp.pl