Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Czy to syrena? Wideo ukazujące osobliwe stworzenie na plaży ma 26 mln wyświetleń, "Przestraszyłam się"
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 31.07.2023 15:16

Czy to syrena? Wideo ukazujące osobliwe stworzenie na plaży ma 26 mln wyświetleń, "Przestraszyłam się"

Tajemnicza zjawa siedziała na plaży, a jej ciało pokrywała czerń
Tajemnicza zjawa siedziała na plaży, a jej ciało pokrywała czerń, fot. Brend Glez

Syreny znane są w naszej kulturze od tysięcy lat. Jednak czy naprawdę kiedykolwiek istniały lub nadal żyją w morskich głębinach? To pytanie zadają sobie nie tylko dzieci zachwycone przygodami tytułowej bohaterki “Małej syrenki”, ale również naukowcy z całego świata. Pewnej kobiecie jednym krótkim filmikiem udało przestraszyć się społeczność TikToka. Spacerując po plaży, kobiecie udało się nakręcić tajemniczą postać wypoczywającą na piasku. Kiedy zbliżyła się do ciemnej istoty, iluzja w mig prysła. Wystarczyło kilka sekund wideo, a przerażeni internauci zaczynali snuć teorie o paranormalnym pochodzeniu uwiecznionego stworzenia. 

Ciemna postać siedziała nad morzem. Tajemnicza zjawa zaintrygowała plażowiczkę

Brend Glez spędzała właśnie dzień na plaży, kiedy jej oczom ukazał się mrożący krew w żyłach widok. Pośród spokojnej nadmorskiej scenerii siedziała ciemna postać. Jej ciało wyglądało jak złożone z czarnych kępek – glonów lub włosów. Siedziała na piasku tyłem do Brend, opierając się na rękach. Kobieta podeszła bliżej, chcąc nakręcić filmik tajemniczej postaci. Podzieliła się nim z internautami w serwisie TikTok.

zjawa na plazy (1).jpg
Przerażająca zjawa ukazała się kobiecie na plaży, fot. Brend Glez
Przerażające nagranie prosto z lasu. Leśnicy ostrzegają, by nie oglądać do końca. "Tam są zwłoki?"

Kobieta zabawiła się kosztem przerażonych internautów. Nie mogli uwierzyć w to, co widzą

Użytkownicy TikToka nie kryli przerażenia widokiem. Osobliwie wyglądająca postać budziła skojarzenie z mitologicznym połączeniem kobiety z rybą, czyhającym na życie żeglarzy. Internauci uważali, że zjawa pochodząca z niezgłębionej otchłani może mieć paranormalne pochodzenie. Autorka filmu ukryła przed nimi jeden fakt. Doskonale wiedziała, kto znajdował się na nagraniu. Kiedy kamera się poruszyła, sprawa stała się jasna.

Tajemniczą zjawą był nikt inny, a ukochany pies Brend. Zwierzę napędziło stracha internautom.

Ma na imię Lolita! I kocha plażę – powiedziała kobieta portalowi The Dodo.

zjawa na plazy (4).jpg
Wystarczyła zmiana perspektywy, a z przerażającej zjawy Lolita zmieniła się w uroczego czworonoga, fot. Brend Glez
zjawa na plazy (2).jpg
Z bliska Lolita nie wyglądała już tak strasznie, fot. Brend Glez

Iluzja optyczna przeraziła internautów. Uroczy psiak napędził im stracha

Przez optyczną iluzję urocza sunia przeobraziła się w przerażającą zjawę. Właścicielka Lolity nie do końca pojmuje, jak na filmik patrzą internauci. Jedyne, co ona widzi, to pies bawiący się w piasku.

Sama byłam w szoku, widząc reakcję ludzi na filmik – mówi Brend. – Udało mi się przestraszyć całą społeczność TikToka. A ja nadal nie widzę, co ich tak przeraża.

zjawa na plazy (3).jpg
Lolita powinna być z siebie dumna. Zrobiła w internecie niemały szum, fot. Brend Glez

Uroczej suni udało się zwrócić uwagę ludzi na całym świecie. Właścicielka twierdzi, że Lolita powinna być z siebie dumna.

Myślę, że gdyby była tego wszystkie świadoma, zamówiłaby pełno jedzenia w Chicken Treats – mówi Brend, wspominając nazwę restauracji typu fast food znaną ze sprzedaży dań z kurczaka. – To wspaniałe, jaki zyskała zasięg.

Źródło: thedodo.com