Swiatzwierzat.pl

reddit/patsfan038

Spóźnił się ze śniadaniem dla kota o 5 minut. Nie takiej reakcji spodziewał się po przebudzeniu

7 Marca 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Wymieniając rzeczy, które najbardziej wkurzają koty, nie można zapomnieć o oczekiwaniu na posiłek. Użytkownik Reddita podzielił się z internautami historią o tym, jak zareagował jego zwierzak na 5-minutowe opóźnienie. Na widok kociej miny internauci zrywają boki ze śmiechu. “Chyba musiał być bardzo głodny” - żartują.

Chyba wszyscy wiemy, że koty to zwierzęta, które cenią sobie rutynę - zapewnia im ona spokój ducha i poczucie bezpieczeństwa. W związku z tym nie ma się co dziwić, że biało-czarny mruczek o imieniu Oreo wyraźnie się zdziwił, kiedy jego śniadanie nie pojawiło się w miseczce na czas. Wpis jego opiekuna okazał się prawdziwym hitem na Reddicie. 

5 minut dla głodnego kota to zdecydowanie zbyt długo

Pewien mężczyzna, mieszkający na co dzień w Worcester w stanie Massachusetts, na pewno nie spodziewał się, że historia, którą podzielił się z internautami, odbije się aż tak szerokim echem w sieci. Wszystko z powodu niedopatrzenia, jakiego nieświadomie się dopuścił. 

Otóż kociak był przyzwyczajony do tego, że jego pan serwuje mu śniadanie punktualnie o 5:30. Jakież było jego zdziwienie, gdy wybiła godzina karmienia, a mężczyzna nadal leżał w łóżku. Jawne zaniedbanie codziennego obowiązku zdecydowanie nie przypadło zwierzakowi do gustu.

Zegar wskazywał już pięć minut po czasie, a kocia miseczka nadal pozostawała pusta. Gdy wreszcie mężczyzna wybudził się ze snu i rozejrzał po sypialni, od razu zdał sobie sprawę, iż popełnił poważne wykroczenie - naburmuszona mina Oreo jednoznacznie na to wskazywała. Na szczęście miał pod ręką telefon, dzięki czemu udało mu się uwiecznić niezapomnianą chwilę.

- Zwykle karmię go o 5:30. Była 5:35, a ja wciąż leżałem w łóżku, więc zobaczyłam to - pisze opiekun Oreo, dołączając do wpisu poniższe zdjęcie:

Spóźnił się ze śniadaniem dla kota o 5 minut. Nie takiej reakcji spodziewał się po przebudzeniu (2).jpg
reddit/patsfan038
Niewyjaśniona tajemnica mostu psich samobójców. Do dziś skoczyło z niego 600 psów

Niewyjaśniona tajemnica mostu psich samobójców. Do dziś skoczyło z niego 600 psów

CZYTAJ DALEJ

Wyraz pyszczka Oreo wyraża więcej niż tysiąc słów

Jak dowiadujemy się z komentarzy pod wpisem, tego dnia mężczyzna miał wolne od pracy, do której zazwyczaj wstaje skoro świt, dlatego chciał zwyczajnie pospać dłużej. Dłuższa drzemka wyraźnie nie spodobała się kotu.

Oreo, który wyraźnie poczuł się znieważony przez swojego opiekuna, postanowił przyjrzeć się z bliska - naprawdę bliska - i w tym celu poszedł prosto do jego sypialni, wskoczył na łóżko i z wyraźnie niezadowoloną miną wpatrywał się w śpiącego człowieka. Czekał tylko, aż uchyli on oczy, by natychmiast głośno domagać się jedzenia.

- Jeśli nie wstanę na czas, zaczyna mnie uderzać główkę. Jeśli to nic nie da, wskakuje na szafkę nocną i zaczyna strącać leżące na niej przedmioty. W przypadku, kiedy to nie zadziała, wskakuje na łóżko i chodzi po mojej żonie i mnie, aż któreś z nas wstanie - opowiada opiekun Oreo w rozmowie z “Newsweekiem”.

Spóźnił się ze śniadaniem dla kota o 5 minut. Nie takiej reakcji spodziewał się po przebudzeniu (1).jpg
reddit/patsfan038

Nie tylko Oreo poczuł się urażony

Okazuje się, że dłuższy sen nie spodobał się nie tylko czarno-białemu mruczkowi. Użytkownik Reddita wyjawił, że zawsze dokarmia okoliczne koty. W taki również sposób znalazł się u niego Oreo, który w pewnym momencie zaczął wchodzić do jego domu jak do siebie. Tego dnia, gdy pozwolił sobie pospać dłużej, dwa inne mruczki również już czekały na werandzie na śniadanie.

Spóźnił się ze śniadaniem dla kota o 5 minut. Nie takiej reakcji spodziewał się po przebudzeniu.jpg
reddit/patsfan038

Naukowcy dowiedli, że choć koty nie znają pojęcia odmierzania czasu, tak jak ludzie, ich wewnętrzny zegar biologiczny szybko przyzwyczaja się do wykonywania czynności o ustalonych godzinach. Dzięki temu doskonale wiedzą, kiedy przypada pora karmienia, pójścia do łóżka, czy powrotu opiekuna z pracy. Zaburzanie tych przyzwyczajeń może wywoływać u nich stres, co wiąże się poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Dlatego następnym razem, gdy spóźnicie się z posiłkiem pupila, przypomnijcie sobie tę historię.

źródło: reddit; newsweek.com

Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?

Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?

CZYTAJ DALEJ
Kotek i sowa zbliżyli się do siebie tak bardzo, że nawet śpią razem. Trudno oderwać od nich wzrok

Kotek i sowa zbliżyli się do siebie tak bardzo, że nawet śpią razem. Trudno oderwać od nich wzrok

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

KotŚwiat

Podobne artykuły

Koty

Choć płyn uciska jej mózg, nie traci chęci do życia. Kotka Milly chce być po prostu kochana
Czytaj więcej >

Koty

Rolnik zauważył, że kura dziwnie się zachowuje. Zamiast jajek, wysiadywała kocięta
Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego kot kładzie się w nogach? To nie altruizm, chodzi o coś więcej niż miłość
Czytaj więcej >

Koty

Przybył do nich sam, bez mamy i rodzeństwa. Gdy kociak dorósł, nabrał uroczego przyzwyczajenia
Czytaj więcej >

Koty

Tak się kończy samodzielne strzyżenie kota. Właścicielka zaliczyła spektakularną wpadkę
Czytaj więcej >

Koty

Mama myślała, że się rozpłynie, widząc co kot robi z jej córeczką. Od razu chwyciła za telefon
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]