Swiatzwierzat.pl > Koty > Co zrobić, by kot nie uciekał z domu? Ten niezawodny trik będzie wybawieniem dla każdego kociarza
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 28.09.2023 15:06

Co zrobić, by kot nie uciekał z domu? Ten niezawodny trik będzie wybawieniem dla każdego kociarza

Co zrobić, żeby kot nie uciekał z domu? Prosty sposób
Co zrobić, żeby kot nie uciekał z domu? Prosty sposób, źródło: pixabay/652234

Jeden kot, jedna opiekunka, jedno okno i mnóstwo miłości! Historia kota syjamskiego o imieniu Oreo stała się niedawno sensacją Internetu. Właścicielka mruczka musiała stawić czoła niesamowitemu wyzwaniu – jak zatrzymać swojego kota, który pragnął odbyć spektakularne eskapady na zewnątrz? Co zrobić, żeby kot nie uciekał z domu? Ten prosty sposób powstrzyma każdego mruczka przed ucieczką.

Co zrobić, żeby kot nie uciekał przed okno? Właścicielka miała pomysł

Oreo okazał się nie lada wyzwaniem dla swojej opiekunki. Życie na parterze w tropikalnym klimacie sprawiło, że trudno było trzymać okna zawsze zamknięte. Kocia ciekawość i zainteresowanie kotką sąsiada sprawiły, że opiekunka musiała znaleźć rozwiązanie.

Ale Oreo to nie byle jaki kot! Zwierzę uciekało już kilkakrotnie z domu. Pionowe kraty znajdujące się za oknem nie wystarczały, żeby powstrzymać kota przed eskapadami. Kobieta wpadła więc na sprytny pomysł.

Sposób był tak prosty, że aż genialny. Zdecydowała się na przymocowanie… zwykłego patyka na grzbiecie pupila. To wydawało się zbyt banalne, by działać, ale efekty okazały się zadziwiające.

Ukradła mięso ze sklepu, wszystko na oczach klientów. Gdy poznali powód, zmiękły im serca

Kot już nie wydostanie się przez okno. Genialny filmik zachwycił internautów

Opiekunka zamontowała na grzbiecie mruczka patyk. Dzięki temu prostemu zabiegowi kot nie mógł już wydostać się przez okno. Teraz mógł jedynie wystawić przez kraty łeb i miauczeć, licząc, że jego wybranka usłyszy jego wołanie. Być może Oreo w końcu znajdzie sposób na obejście tej przeszkody, ale na razie jest to jedyny sposób, by zapewnić mu bezpieczeństwo.

Historia Oreo rozeszła się w świat dzięki mediom społecznościowym. Precious Villanueva, właścicielka mruczka, podzieliła się uroczym filmikiem z próby ucieczki kota przez okno. Widać na nim, jak Oreo próbuje przejść przez kraty, ale nie może tego zrobić, dzięki patykowi. Zwierzę utyka, kiedy poziomo ustawiona, długa tyczka, blokuje się o pionowe pręty. Nie rozumiejąc, co się dzieje, wyje wniebogłosy, ku rozbawieniu opiekunki.

Kobieta upewniła się, że jej niewychodzący kot nie ucieknie

Internauci są zachwyceni pomysłowością Precious Villanuevy. Jedna z nich skomentowała to jako “niesamowicie wynalazcze i bardzo efektywne”. Inny internauta dodał: "Nie może wychodzić na miasto, ale może pozostać na bieżąco z kocimi ploteczkami! Jakie to urocze!".

Oreo to nie tylko zwierzę, ale także członek rodziny Villanuevy. Jego zachowanie jest dowodem na to, jak wiele radości i zabawy może dostarczyć kot, nawet niewychodzący. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych futrzastych przyjaciół jest priorytetem i czasem wymaga od nas pomysłowości.

Źródło: wamiz.pl