Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Co to za "mutant"? Kolejne dziwne zwierzę zaobserwowane, internauci zachodzą w głowę, czym jest
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 07.04.2021 02:00

Co to za "mutant"? Kolejne dziwne zwierzę zaobserwowane, internauci zachodzą w głowę, czym jest

Dziwne zwierzę
youtube/Internet Refresh

Na świecie żyją zwierzęta, które mogą wywoływać w nas przeróżne odczucia - od czułości po obrzydzenie. Niektórym mogą wydać dziwne, śmieszne, czy wręcz brzydkie. W przypadku "zmutowanego" gryzonia zaobserwowanego na ulicach Teksasu użytkownicy sieci mówili przede wszystkim o ogarniającym ich poczuciu zdezorientowania, szoku oraz ciekawości.

Cały Internet zachodzi w głowę, czym jest ten zwierz?

Niezwykle wyglądający stwór został udokumentowany przez użytkownika TikTok @airwave. Oszołomiony mieszkaniec Stanów Zjednoczonych natychmiast wyciągnął telefon i włączył nagrywanie po tym, jak dostrzegł dziwaczną istotę podobną do gryzonia, która w środku dnia biegała po chodniku.

Na kilkusekundowym materiale filmowym można dostrzec, że przypadkowo napotkane zwierzę o czarnym umaszczeniu początkowo ucieka przed kamerzystą. Jednakże chwilę później przystaje w miejscu, odwraca się w stronę człowieka i łypie na niego w niepokojący sposób. Właśnie wtedy można dokładnie zauważyć, że ma wyliniały ogon a z daleka wygląda, jakby posiadało troje oczu. 

Autor nagrania, nie mogąc zrozumieć, co właśnie ujrzał na własne oczy, opublikował wideo na swoim profilu i zapytał obserwujących: „Co to do cholery jest?”. Film z udziałem wiewióro-szczura został obejrzany ponad 6 milionów razy. Jak można było się domyślić, sekcja komentarzy zapełniła się od wyrazów zaskoczenia, sugestii oraz teorii dotyczących tajemniczego czworonoga.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Zagadka wciąż nie została rozwiązana

Najbardziej prawdopodobną odpowiedzią na temat dziwacznego zwierza wydaje się wersja o tym, iż jest on wiewiórką szarą, która występuje naturalnie we wschodniej części Stanów Zjednoczonych oraz na przyległych obszarach południowo-wschodniej Kanady. Widoczne braki i plamy w futrze mogły wystąpić z powodu urazu lub choroby np. świerzbu. Jeśli zaś chodzi o dodatkowe oko, to niewykluczone, że jest ono zwykłym odbarwieniem lub ubrudzeniem, które przybrało nietypowy kształt.

- Czasami wiewiórki zdejmują futro z ogonów do swoich gniazd wiosną, przed narodzinami potomstwa. Zwykle odrasta - skomentował jeden z internautów.

Niemniej jednak wciąż znaczna część użytkowników ma pewne zastrzeżenia, twierdząc, że niepokojąco wyglądające zwierzę jest wynikiem mutacji, ściśle tajnych eksperymentów, a nawet dżumą we własnej postaci. Interpretacji jest wiele, dlatego pozostawiamy tę kwestię Wam.

Zobacz nagranie: