Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Co się dzieje z duszą po śmierci? Nigdy nie przypuszczała, jaki znak dostanie od ukochanego psa
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 04.04.2023 16:29

Co się dzieje z duszą po śmierci? Nigdy nie przypuszczała, jaki znak dostanie od ukochanego psa

None
tiktok/florabraham

Florencia Abraham nie mogła dojść do siebie po śmierci ukochanego psa o imieniu Guada. Golden retriever odszedł za Tęczowy Most po długiej chorobie w listopadzie ubiegłego roku. Kiedy pewnego dnia tuż obok niej zdarzyło się coś wprost nieprawdopodobnego, od razu zrozumiała, że to znak od czuwającego nad nią czworonożnego przyjaciela.

W zależności od kultury, wyznania, miejsca świata, a nawet klimatu, po śmierci dusza otrzymuje wiele różnorakich możliwości. W Argentynie, skąd pochodzi Florencia Abraham, przyjęło się wierzyć, iż dusze zmarłych mogą manifestować się w innych formach. Pogrążona w żałobie opiekunka uważa, że dusza jej psa nie odeszła, lecz wróciła do niej pod inną postacią. “Objawienie” zarejestrowano na filmie. 

Florencia nie mogła pogodzić się ze stratą psa

Każdy opiekun, który stracił kiedyś swojego ukochanego pupila, doskonale rozumie, przez co przechodziła młoda kobieta imieniem Florencia. Pewien etap w jej życiu dobiegł końca wraz ze śmiercią psa rasy golden retriever.

@florabraham

Les presento lo mas incondicional que tengo 🥺❤️

♬ MELÓN VINO - WOS

Guada spędził z Florencia najpiękniejsze lata swojego życia, zajmując szczególne miejsce w sercu swojej pani. Kobieta zapewniła mu wszystko, co tylko mógł sobie wymarzyć. Niestety z tego świata zabrała go poważna choroba, z którą nie dało się wygrać. 

Choć Argentynka czuła, że pustka w sercu już nigdy nie zostanie wypełnione przez nikogo innego, jednocześnie wierzyła, że czworonożny przyjaciel nawet po śmierci wciąż będzie nad nią czuwał.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Nie miała wątpliwości, że Gauda wrócił do niej pod inną postacią

Przeżywając jeden z najgorszych okresów w swoim życiu, Florencia po cichu liczyła, że zmarły przyjaciel da jej znak, który choć odrobinę podniesie ją na duchu i przyniesie ukojenie cierpienia. Zdarzenie, jakie udało się udokumentować na filmie, można zinterpretować właśnie w ten sposób.

Pewnego wieczoru, kiedy kobieta siedziała w swoim domu, tuż za oknem pojawił się koliber. Piękny ptak o wielobarwnym upierzeniu, który postrzegany jest za posłańca przyszłości, wyraźnie chciał dostać się do środka. Nie zastanawiając się długo, Florencia wyszła na zewnątrz. 

Maleńki koliber wywołał w Argentynce ogromne wzruszenie. Zupełnie się jej nie bał, a nawet siadał na głowie kobiety. Wyglądało to tak, jakby starał się ją pocieszyć - zupełnie jak miał to w swoim zwyczaju Gauda. Florencia nie miała najmniejszych wątpliwości, że to jej psi przyjaciel zjawił się z wizytą, aby nie tylko podnieść ją na duchu, ale także zapewnić, że jest z nim wszystko w porządku.

Po kilku minutach ptaszek zniknął, jednak spotkanie z nim sprawiło, że Florencia odczuła ogromną ulgę.

@florabraham Salgo extremadamente fea en este video pero no me importa poruque es mi mejor recuerdo ❤️‍🩹 Gracias guadita por volver a encontrarme💫 #colibrí #fyp #perro ♬ Married Life (From "Up") - Sergy el Som

"Zostałaś wybrana"

Swoim niezwykłym doświadczeniem Florencia pochwaliła się na TikToku. Film lotem błyskawicy obiegł sieć i dotarł do najdalszych zakątków świata. Równie szybko w sekcji komentarzy pojawiły się wypowiedzi internautów wyrażające współczucie. Niektórzy użytkownicy sugerują nawet, że została wybrana.

- W wierzeniach Majów i Azteków koliber oznacza, że twój bliski zmarły przybywa, aby się z tobą spotkać - pisze jeden z nich.

- Jestem fotografem ptaków, kolibry to najtrudniejsze do uchwycenia z ich - dodaje kolejny.

- To strażnik kluczy do nieba dla twojego psa - domyśla się inny.

hummingbird-g2be1b192f_1920.jpg
pixabay/Pexels 

źródło: wamiz.com; tiktok

Buldog francuski najpopularniejszą rasą psów w USA. Dlaczego stał się przedmiotem mody?
Buldog francuski
Buldog francuski jest obecnie najbardziej lubianą rasą psów przez Amerykanów - taki wniosek wysunął American Kennel Club. Pupile o krótkich pyskach, krępej budowie ciała i uszach niczym nietoperz, określane pieszczotliwie “żabkami”, wspięły się na szczyt zestawienia, detronizując labrador retrievera. Co popularność ras brachycefalicznych mówi o nas i kondycji moralnej społeczeństwa? Niestety nic dobrego.Znane są praktycznie pod każdą szerokością geograficzną, choć na przestrzeni ostatnich lat zyskiwały coraz większe uznanie wśród mieszkańców Europy i Ameryki Północnej. Mowa o buldogach francuskich, czyli "najmodniejszej" rasie psów 2022 roku według największej organizacji kynologicznej w USA. Chociaż trudno o weselsze czworonogi, wytypowanie buldoga francuskiego jako faworyta amerykańskich psiarzy może napawać niepokojem - po obu stronach oceanu. Hodowane bezkrytycznie zwierzęta w celu zaspokojenia popytu cierpią przy akompaniamencie odgłosów zadyszki i zachłyśnięć własną śliną. Psy z krótkim pyskiem mają naprawdę pieskie życie.
Czytaj dalej
Podczas interwencji DIOZ nie tylko zwierzęta potrzebowały pomocy. Ta historia chwyta za serce
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt opublikował relację z kolejnej interwencji, która obnażyła zarówno zwierzęcy, jak i ludzki dramat. Pomocy potrzebowały nie tylko psy i koty w rozpadającej się ruderze, ale także pozostawiona przez rodzinę staruszka. Kobieta starała się robić co w jej mocy, aby zapewnić zwierzętom najlepsze z możliwych warunków, podczas gdy dorosłe dzieci umyły ręce. Przedstawiciele organizacji DIOZ nie odmawiają pomocy nie tylko pokrzywdzonym zwierzętom, ale i ludziom znajdującym się w kryzysowej sytuacji życiowej. W ostatnim czasie inspektorzy udali się na interwencję do starszej kobiety, która pod swoją opieką miała kilka kotów i psów. W takich warunkach nie powinien żyć nikt. 
Czytaj dalej