Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Cielaczka odrzuciła mama, znalazł jednak pocieszenie u kogoś innego. Czy ta przyjaźń ma szansę przetrwać?
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 10.09.2023 16:12

Cielaczka odrzuciła mama, znalazł jednak pocieszenie u kogoś innego. Czy ta przyjaźń ma szansę przetrwać?

Cielaczek został odrzucony przez mamę zaraz po urodzeniu
Cielaczek został odrzucony przez mamę zaraz po urodzeniu, fot. Facebook/Markus Tschepp

Niezwykłe międzygatunkowe przyjaźnie często zapierają dech w piersiach i przypominają nam, że miłość i lojalność nie znają barier. Tę dwójkę istot połączyło coś niezwykłego, ale ich więź nie miałaby szansy rozkwitnąć, gdyby nie tragedia. Odrzucony przez mamę cielaczek nie mógł liczyć na matczyne ciepło. Potrzebował kogoś, kto przejmie nad nim rodzicielską rolę i nauczy, jak żyć na tym okrutnym świecie. Pomoc dla cielaka nadeszła z nietypowego miejsca, a jego przybraną mamą wcale nie został człowiek.

Cielaczek porzucony przez mamę. Natura okazała się okrutniejsza niż ludzie

Na niewielkiej farmie, która mierzyła się z codziennymi wyzwaniami, pewnego dnia wydarzył się dramat niewinnego zwierzęcia. Tym razem winy nie ponosili ludzie, a natura, która bywa okrutna wobec swoich dzieci.

Cielę zostało porzucone przez swoją matkę niemal natychmiast po narodzeniu. Dla właściciela farmy była to chwila trudna i pełna wyzwań. Musiał podjąć się opieki nad małym cielakiem, którego wielkie, niewinnie błękitne oczy błagały o miłość i wsparcie. Karmienie cielaczka butelką trzy razy dziennie stało się codzienną rutyną, ale przede wszystkim stało się symbolem godnej pochwały decyzji farmera o uratowaniu małego życia.

cielaczek porzucony przez mamę (2).jpg
Cała rodzina angażowała się w karmienie cielaka butelką, fot. Facebook/Markus Tschepp
Koń upadł w centrum miasta, turyści sięgnęli po telefony. Woźnica robił wszystko, by przestali nagrywać

Niezwykła przyjaźń na farmie. Cielę znalazło swojego bohatera, ale to nie człowiek!

Chociaż wszyscy angażowali się w zajmowanie cielaczkiem, to nie ludziom porzucone maleństwo zawdzięcza przeżycie. Pomoc nadeszła z nieoczekiwanej strony, ale Malou w pełni ją zaakceptowała. To, co stało się potem, zaparło dech w piersiach wszystkich na farmie.

Młody jamnik o imieniu Frieda, chodzący po tym świecie zaledwie osiem miesięcy, postanowił przyjąć cielę pod swoje skrzydła. Towarzyszyła Malou od samego początku, jakby instynktownie rozumiała potrzebę wsparcia maluszka.

cielaczek porzucony przez mamę (3).jpg
Jamnik stał się najlepszym przyjacielem cielaczka, fot. Facebook/Markus Tschepp

W pewnym momencie pies stał się nawet rodzajem przybranej matki dla Malou. Od tego czasu Frieda nigdy nie opuszczała osieroconego cielęcia i czuwała nad nim za każdym razem, gdy Malou wychodziła poza teren farmy. W zamian cielę zawsze biegnie za Friedą, która stała się jego przewodniczką po ludzkim świecie.

Czy niezwykła przyjaźń międzygatunkowa ma szansę przetrwać? Okazuje się, że przez jeden drobny szczegół, właściciele farmy znają odpowiedź na to pytanie.

Malou – majmniejszy cielak na świecie i największy przyjaciel

Malou, będący cielęciem rasy Dahomey, jest jednym z najmniejszych przedstawicieli bydła na świecie. Jego małe rozmiary sprawiły, że stał się doskonałym towarzyszem dla Friedy. Po narodzeniu Malou mierzył zaledwie 40 centymetrów i ważył około 10 kilogramów. Nawet w dorosłym wieku nie przekroczy metra wzrostu, co sugeruje, że ich przyjaźń może trwać przez wiele lat.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko podziwiać siłę więzi międzygatunkowej i niezwykłą lojalność, jaką okazują Frieda i Malou sobie nawzajem. Jest to przypomnienie dla nas wszystkich, że przyjaźń nie zna ograniczeń ani barier. Niech ta historia będzie dla nas wszystkich przypomnieniem, że warto otwierać serca na innych, niezależnie od gatunku, bo przyjaźń jest jednym z najcenniejszych darów, jakie możemy otrzymać.

cielaczek porzucony przez mamę (1).jpg
Uroczy cielaczek do końca życia pozostanie mały, więc wspólne zabawy z jamnikiem nigdy się nie skończą, fot. Facebook/Markus Tschepp

Źródło: wamiz.es