Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Chihuahua spodziewa się potomstwa. Wraz z porodem na jaw wychodzi nieprawdopodobny sekret
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 26.07.2022 16:46

Chihuahua spodziewa się potomstwa. Wraz z porodem na jaw wychodzi nieprawdopodobny sekret

Ciężarna chihuahua
youtube/melaniexcrack

Dawn i Bill Slater zorientowali się, że chihuahua o imieniu Coco jest w ciąży i wkrótce ma urodzić. Mimo, iż weterynarz przewidywał, że w brzuchu suczki zmieści się maksymalnie 5 piesków, ostateczna liczba okazała się dla wszystkich dużym zaskoczeniem. Slaterowie są wielkimi miłośnikami zwierząt, dlatego wieść o ciąży ich podopiecznej przyjęli z radością i ekscytacją. Nie przejmowali się natłokiem obowiązków związanych z odchowaniem maluchów. Na samą myśl o tym, że ich rodzina wkrótce się powiększy, byli w siódmym niebie.

Ciężarna chihuahua zrobiła opiekunom niespodziankę

Jako odpowiedzialni opiekunowie, Dawn i Bill zabrali małą Coco do weterynarza na badania, gdy tylko odkryli, że jest w ciąży. Przyszła mama była już niemal gotowa do porodu, a jej brzuch osiągnął pokaźne rozmiary.

Weterynarz uznał, że ciąża przebiega bez nawet najmniejszych komplikacji, a przy okazji wyjaśnił, że suczki rasy chihuahua zazwyczaj rodzą 2-3 szczenięta, zaś w bardzo rzadkich przypadkach liczba szczeniąt w miocie może sięgnąć nawet 5-6.

Zgodnie z diagnozą lekarza weterynarii Slaterowie przygotowywali się na narodziny pięciu zdrowych szczeniąt. Jednakże nie spodziewali się, że o potomstwie Coco wkrótce usłyszy cały świat.

Dwucyfrowa liczba szczeniaków

Kilka tygodni później nadeszła długo wyczekiwana chwila. Właściciele przygotowali dla suczki bezpieczne schronienie, w którym mogła wydać na świat swoje młode. Tak, jak przewidziano, Coco urodziła 5 szczeniąt.

Dawn i Bill uznali, że ich praca się skończyła, ale wówczas czekała ich nie lada niespodzianka. Coco dopiero się rozkręcała!

- Kiedy przybył dziewiąty szczeniak, miał kłopoty i zaczęliśmy się zastanawiać, kiedy to wszystko się skończy. To było niesamowite - przyznaje opiekunka Coco. Kiedy poród dobiegł końca, właściciele naliczyli aż 10 piesków, co oznacza, że Coco urodziła dwa razy więcej szczeniąt niż przewidywano! Na szczęście wszystkie zwierzaki okazały się zdrowe i po odstawieniu od piersi szybko znalazły domy na całe życie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube/melaniexcrack, wamiz.com