Swiatzwierzat.pl
chuhuahua przed dietą

https://kochamyzwierzaki.pl/shorty/

Malutka chihuahua ważyła ponad 8 kilogramów. Postanowiono jej pomóc

14 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Chihuahua prawie trzykrotnie przekraczała wagę dopuszczalną dla jej rasy. Malutki pies miał problemy z tarczycą, przez które tył w zastraszającym tempie. Nowa właścicielka postanowiła zawalczyć o zdrowie pupila. Efekty widać gołym okiem.

Chihuahua o imieniu Shorty ledwo się poruszał. Jego waga sprawiała, że po pokonaniu zaledwie kilkunastu metrów był cały zasapany. Wszystko zmieniło się gdy trafił pod opiekę 25-letniej Carie Cahil, dzięki której w ciągu zaledwie dwóch miesięcy stracił ponad połowę zbędnych kilogramów. Psiak zmienił się nie do poznania. 11-letni czworonóg zaczął przeżywać drugą młodość.

Chihuhua miał ogromną nadwagę

Poprzedni właściciel psa miał trzy czworonogi tej rasy. Dwa pozostałe nie miały problemów zdrowotnych, a ich waga mieściła się w normie. Niestety mężczyzna zmarł, a jego psy trafiły do adopcji.Shorty najdłużej czekał na nowy dom, jednak trafił do osoby, która zapewniła mu najlepszą możliwą opiekę. 

Choć chihuahua nie był przekarmiany, nie mógł przestać tyć. Najwyraźniej jego poprzedni opiekun uznał, że nie jest w stanie nic na to poradzić. Carie, znalazła jednak sposób, na przywrócenie psa do formy. Weterynarz, do którego 25-latka zabrała swojego nowego pupila, od razu stwierdził, że zwierzę prawdopodobnie ma problemy z tarczycą. Zalecił jej dietę opartą na produktach o dużej zawartości białka, oraz nieforsowny wysiłek fizyczny.

Chihuahua schudła o 5 kilogramów

Pod wpływem nowej diety i troskliwej opieki nowej właścicieli, pies szybko zaczął wracać do formy. Efekty były niesamowite, jego tusza dosłownie topniała w oczach. W ciągu dwóch miesięcy stracił ponad połowę masy swojego ciała. Zmieniał się jednak nie tylko jego wygląd, ale i temperament.

Z psa, który potrafił całymi dniami leżeć w swoim legowisku lub na kanapie, zmienił się w żwawego czworonoga, wciąż skorego do zabaw i goniącego każde napotkane na trasie spacerów zwierzę.

Chihuahua, który przez lata miał problemy z poruszaniem się przez swoją wagę, nagle poczuł, że jest w stanie robić wszystko to, na co ma ochotę. W wieku 11-lat zaczął znowu zachowywać się jak szczeniak.

Zobacz zdjęcie:

Źródła: dailymail.com

Podobne artykuły

youtube/rumble videos

Psy

Labrador poważnie nabroił w kuchni. Sposób, w jaki błaga o przebaczenie, przekonałby każdego

Czytaj więcej >
fb/Daj włos. Fryzjer dla zwierząt

Psy

Hazar, pies należący do byłego senatora PiS zmienił się o 180 stopni. Niezwykła metamorfoza

Czytaj więcej >
yt/Sidewalk Specials

Psy

Właściciel próbował pozbawić psa życia. Później z tą samą prośbą zwrócił się do aktywistów

Czytaj więcej >

youtube/The Nation Thailand

Psy

Piękny gest kierowcy. Zatrzymał ruch, aby pomóc zagubionemu psu

Czytaj więcej >
Shar pei

Psy

Shar pei cudem uratowany z rąk pseudowłaściciela. Jest w opłakanym stanie, wygląda jak sama skóra i kości

Czytaj więcej >
Humane Society of Central Texas

Psy

Adoptowany pies spędził w schronisku ponad 400 dni. Nowi właściciele pozbyli się go po pierwszej nocy

Czytaj więcej >