chuhuahua przed dietą
Źródło: https://kochamyzwierzaki.pl/shorty/

Malutka chihuahua ważyła ponad 8 kilogramów. Postanowiono jej pomóc

14 Stycznia 2021

Chihuahua prawie trzykrotnie przekraczała wagę dopuszczalną dla jej rasy. Malutki pies miał problemy z tarczycą, przez które tył w zastraszającym tempie. Nowa właścicielka postanowiła zawalczyć o zdrowie pupila. Efekty widać gołym okiem.

Chihuahua o imieniu Shorty ledwo się poruszał. Jego waga sprawiała, że po pokonaniu zaledwie kilkunastu metrów był cały zasapany. Wszystko zmieniło się gdy trafił pod opiekę 25-letniej Carie Cahil, dzięki której w ciągu zaledwie dwóch miesięcy stracił ponad połowę zbędnych kilogramów. Psiak zmienił się nie do poznania. 11-letni czworonóg zaczął przeżywać drugą młodość.

Chihuhua miał ogromną nadwagę

Poprzedni właściciel psa miał trzy czworonogi tej rasy. Dwa pozostałe nie miały problemów zdrowotnych, a ich waga mieściła się w normie. Niestety mężczyzna zmarł, a jego psy trafiły do adopcji.Shorty najdłużej czekał na nowy dom, jednak trafił do osoby, która zapewniła mu najlepszą możliwą opiekę.

Choć chihuahua nie był przekarmiany, nie mógł przestać tyć. Najwyraźniej jego poprzedni opiekun uznał, że nie jest w stanie nic na to poradzić. Carie, znalazła jednak sposób, na przywrócenie psa do formy. Weterynarz, do którego 25-latka zabrała swojego nowego pupila, od razu stwierdził, że zwierzę prawdopodobnie ma problemy z tarczycą. Zalecił jej dietę opartą na produktach o dużej zawartości białka, oraz nieforsowny wysiłek fizyczny.

Gołkowice. Ktoś zabawił się w snajpera kosztem biednego psa. Przeżył, ale nie jest w dobrym stanieGołkowice. Ktoś zabawił się w snajpera kosztem biednego psa. Przeżył, ale nie jest w dobrym stanieCzytaj dalej

Chihuahua schudła o 5 kilogramów

Pod wpływem nowej diety i troskliwej opieki nowej właścicieli, pies szybko zaczął wracać do formy. Efekty były niesamowite, jego tusza dosłownie topniała w oczach. W ciągu dwóch miesięcy stracił ponad połowę masy swojego ciała. Zmieniał się jednak nie tylko jego wygląd, ale i temperament.

Z psa, który potrafił całymi dniami leżeć w swoim legowisku lub na kanapie, zmienił się w żwawego czworonoga, wciąż skorego do zabaw i goniącego każde napotkane na trasie spacerów zwierzę.

Chihuahua, który przez lata miał problemy z poruszaniem się przez swoją wagę, nagle poczuł, że jest w stanie robić wszystko to, na co ma ochotę. W wieku 11-lat zaczął znowu zachowywać się jak szczeniak.

Zobacz zdjęcie:

Shorty po dwóch miesiącach diety

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: dailymail.com

Następny artykuł